bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3299

Rusza kolejna edycja wyzwania na króla i królową Klimczoka

1 stycznia rusza piąte wyzwanie na królową/króla Klimczoka. Inicjatywa powstała dzięki lokalnym miłośnikom gór i z roku na rok przyciąga coraz więcej osób.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Góry,Beskidy,Klimczok,Tatry,WschódSłońca,LoveBB,LoveSil
Rusza kolejna edycja wyzwania na króla i królową Klimczoka · fot. @dariusz.szymala


Głównym celem akcji jest popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu, wyciągnięcie ludzi z domu oraz pokazanie piękna gór zwłaszcza zimą. Do tej pory w wyzwaniach wzięło udział ponad 1000 osób na okoliczne szczyty były zdobyte kilka tysięcy razy przemierzając w sumie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Dla wielu osób było to pierwsze zimowe wyjście w góry.

Zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli zdobyć szczyt Klimczoka z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Ten kto zrobi to największą ilość razy w miesiącu otrzymuje tytuł królowej/króla Klimczoka (z zastrzeżeniem, że każdy może zdobyć szczyt maksymalnie raz dziennie).

klimczok
Widok ze szczytu Klimczoka


W wyzwaniu może wziąć udział każdy kto zdobędzie Klimczok. Wyzwanie ma charakter wyłącznie towarzyski, a jego celem jest integracja środowiska biegaczy/narciarzy/piechurów/rowerzystów.

Jak informują organizatorzy, zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli (pieszo, biegowo, na nartach, rowerem) zdobyć szczyt Klimczoka z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i wpisanie się do zeszytu umieszczonego na miejscu sławetnej chatki, tuż pod szczytem. Jeden trening = 1 złota mila. Bonusowe mile - 1 raz w każdym tygodniu zabawy min 24h wcześniej będzie ogłoszony „happy day” gdzie 1 trening = 2 złote mile. Zabronione jest wjeżdżanie kolejką KL Szyndzielnia.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia tutaj.

W wyzwaniu bierze udział również nasz redakcyjny kolega :)

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.