bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2277

[FOTO] Komisariat Policji w Szczyrku wzbogacił się o nowego quada

We wtorek w Komisariacie Policji w Szczyrku odbyło się symboliczne przekazanie nowoczesnego quada. Pojazd z napędem na cztery koła, akcesoryjnymi gąsienicami i wyposażeniem przeznaczonym do służby w każdych warunkach, został zakupiony wspólnie przez policję oraz miasto Szczyrk, gminę Wilkowice i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Komisariat Policji w Szczyrku wzbogacił się o nowego quada - 29.12.2020 · fot. KMP Bielsko-Biała


W wydarzeniu, które odbyło się w specjalnym reżimie sanitarnym, wzięli udział: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda, Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku nadkomisarz Jerzy Bujok, Kierownik Posterunku Policji w Wilkowicach aspirant Sławomir Grzesiuk oraz przedstawiciele samorządów, które współfinansowany zakup pojazdu: Burmistrz Szczyrku i Wójt Gminy Wilkowice. Z rąk samorządowców stróże prawa ze Szczyrku otrzymali symbolicznie kluczyki i dokumenty do wartego ponad 100 tysięcy złotych quada. Blisko połowę kwoty na jego zakup przekazały gminy: Szczyrk, Wilkowice i Starostwo Powiatowe. - To inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny, a pojazd będzie służył mieszkańcom i turystom - podkreślają stróże prawa.

Quad marki TGB 1000 wyposażony jest w nowoczesny silnik V-twin, napęd 4x4 z dwoma blokadami dyferencjału oraz akcesoryjnie montowane gąsienice. Rejon podległy Komisariatowi Policji w Szczyrku, to w przeważającej mierze teren górski. Wyposażenie jednostki w taki sprzęt pozwoli optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. Kiedy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, a są to sytuacje związane głównie z poszukiwaniem zaginionych osób, każda minuta może odegrać decydującą rolę w akcji ratowniczej. W terenie górskim pojazd przystosowany do jazdy w każdych warunkach jest tym elementem wyposażenia, od którego może zależeć powodzenia całej akcji, a w konsekwencji ludzkie życie i zdrowie.

Przy wykorzystaniu quada będzie można także regularnie i efektywnie patrolować miejsca zagrożone np. kradzieżą drewna z lasu, dzikimi obozowiskami, rozjeżdżaniem terenów leśnych przez kierujących motocyklami crossowymi i quadami, zapobiegać pospolitemu wandalizmowi leśnemu. Miejsca takie są często wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.