bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3740

Policjanci z Bielska-Białej uratowali mężczyznę przed samobójstwem

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej uratowali 22-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, który targnął się na własne życie. Mundurowi pełnili służbę we Wiśle, kiedy cieszyńska policja podjęła poszukiwania zaginionego desperata. Bielscy policjanci w ostatniej chwili znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Wiedzieli co robić i zrobili to, jak należy.

policja, prewencja, mundur
Policjanci z Bielska-Białej uratowali mężczyznę przed samobójstwem · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę stróże prawa z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej pełnili nocną służbę na terenie powiatu cieszyńskiego. Późnym wieczorem, po godzinie 21.00 w Komisariacie Policji w Wiśle wszczęto poszukiwania za 22-letnim mieszkańcem powiatu, który po kłótni z bliską osobą silnie wzburzony opuścił miejsce zamieszkania i zachodziła obawa, że może targnąć się na swoje życie.

Mężczyzny szukała rodzina i przyjaciele. Oficer dyżurny wiślańskiego komisariatu powiadomił podległe patrole o poszukiwaniach, podając rysopis zaginionego, samochód, którym odjechał oraz jego numer rejestracyjny. Po północy osobowego volkswagena z policyjnego komunikatu radiowego zauważyli mundurowi z bielskiej prewencji. Natychmiast zatrzymali pojazd, a kiedy podeszli do kierowcy spostrzegli, że silnie krwawi z okolic przedramion. Stróże prawa natychmiast udzieli mu niezbędnej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowego, które zabrało rannego 22-latka do szpitala.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Wiedzieli co robić i zrobili to, jak należy. Dzięki temu uratowali mężczyznę przed niepotrzebną śmiercią. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby, korzystać z pomocy. Pomocy w sytuacjach kryzysowych na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.