Wiadomości

  • 12 sierpnia 2012
  • 28 września 2012
  • wyświetleń: 4711

Ania Rusowicz w BCK

Za nami:

28 września (piątek) w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Ania Rusowicz z zespołem.

ania rusowicz
28 września, Ania Rusowicz wystąpi w Bielskim Centrum Kultury


Ania Rusowicz jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit.

W latach 2005-2007 współtworzyła zespół "Dezire". Kolejne lata poświęciła studiowaniu psychologii i tworzeniu własnych kompozycji, co zaowocowało powstaniem zespołu "Ika", którego Ania jest współzałożycielką wraz z mężem, perkusistą Hubertem Gasiulem. Zaśpiewała także w duecie z zespołem Czarno-Czarni w piosence „Kwiat nienawiści”.

W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność.

Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit”, nad którą pracowała przez kilka miesięcy składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem 'Niebiesko-Czarni" na przełomie lat 60’ i 70’.

26 kwietnia br,. podczas gali "Fryderyk 2012", Ania została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku oraz Debiut Roku.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

Bilety: 40 zł.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj