bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2755

Ukradł wódkę i telefon. Na miejscu zgubił... portfel z dokumentami

Policjanci z zatrzymali 31-latka, który najpierw ukradł w sklepie butelkę wódki, a chwilę później, uciekając, wyrwał z ręki napotkanej po drodze kobiety warty blisko tysiąc złotych smartfon. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za kradzież zuchwałą grozi mu 8 lat za kratami. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Ukradł wódkę i telefon. Gdy uciekał zgubił... portfel z dokumentami · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło w sobotę późnym popołudniem. Patrolujący bielskie ulice mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej odebrali wezwanie do jednego ze sklepów przy ulicy Mickiewicza. Personel zgłosił, że jeden z klientów zabrał z półki butelkę alkoholu wartą 20 złotych i wybiegł. Ekspedientka wskazała stróżom prawa kierunek, w którym zbiegł złodziej. Sprawca kradzieży na miejscu zgubił… portfel z dokumentami. Policjanci odczytali z dowodu osobistego jego adres.

- Jadąc do jego miejsca zamieszkania, usłyszeli komunikat nadany przez oficera dyżurnego bielskiej komendy o kradzieży cennego telefonu kobiecie, która przechodziła przejściem podziemnym pod ulicą 3 Maja. Rysopis sprawcy tej kradzieży pasował do poszukiwanego przez nich mężczyzny, który chwilę wcześniej w sklepie ukradł wódkę. Policjanci zatrzymali zaskoczonego bielszczanina na klatce schodowej kamienicy, w której mieszka. 31-latek nie zdążył uciec do mieszkania. Mundurowi znaleźli przy nim wartego blisko tysiąc złotych Iphone’a - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Okazało się, że mężczyzna, uciekając ze skradzionym alkoholem, zauważył kobietę, która trzymała w ręku urządzenie. 31-latek wyrwał jej go z ręki i zbiegł. Następnie mundurowi przewieźli go do sklepu przy ul. Mickiewicza, gdzie zapłacił za skradziony alkohol, który spożył przed przyjazdem patrolu. Odzyskany przez nich telefon wrócił do właścicielki, a bielszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 31-latek został doprowadzony do prokuratora. Tam usłyszał zarzut zuchwałej kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat. Prokurator objął go także policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.