bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • 19 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3351

Zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych

Decyzją MKIDN nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych. Andrzej Orzechowski, który był szefem SFR od lipca 2010 roku, przeszedł na emeryturę. Na jego miejsce został powołany Tomasz Małodobry, który swoją funkcję pełni od 18 grudnia.

studio filmów rysunkowych
Zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych · fot. bielsko.info


Andrzej Orzechowski w SFR pracował od 1 stycznia 1984 roku. Przeszedł wiele szczebli w studyjnej hierarchii: był m.in. redaktorem, reżyserem, kierownikiem kina, zastępcą dyrektora. Jako reżyser zrealizował 19 filmów, w tym pełnometrażową Gwiazdę Kopernika. Był autorem wielu scenariuszy.
Ma na koncie liczne nagrody festiwali krajowych i zagranicznych. Jako szef Studia zapoczątkował projekt Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji.

Tomasz Małodobry został powołany na stanowisko p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej. Funkcję tę pełnić będzie od 18 grudnia br. Powołanie wręczył minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Tomasz Małodobry to absolwent Katedry Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Departamentu Stanu USA w Brooklyn College w Nowym Jorku.
Od początku 2015 roku aktywnie zaangażowany w działalność kulturalną, w tym poprzez organizacje wystaw: „Ormianie w Służbie Rzeczpospolitej”, „Moi Żydowscy rodzice, Moi Polscy rodzice”. W tym samym czasie związał się zawodowo z projektem Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie organizowanym m.in. przez Gminę Wyznaniową w Krakowie.

Od 2016 roku wykładowca na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykłada przedmioty dla studentów dziennikarstwa z zakresu marketingu internetowego oraz nowych technologii w komunikacji.

W 2018 roku Instytut Biznesu opublikował jego dwie broszury, które napisał na kanwie doświadczeń zdobytych w muzeum, tj; "Wdrażanie Nowych Technologii w Muzeach" oraz "Efektywne zarządzanie jednostką kultury".

Zawodowo od 2018 roku zajmował się obsługą inwestycji i rozwoju jako prywatny przedsiębiorca oraz w takich firmach jak Apollo Film, Sefako SA, obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Handlu w firmie Mesko-Rol z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie do jego obowiązków należy proces połączeń kapitałowych, jak również zwiększenie wolumenu sprzedaży.

mp / bielsko.info, źródło: SFR w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.