bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2085

[FOTO] Bezpieczniej na kładce pomiędzy Wapienicką a Celtycką

To dobra wiadomość dla mieszkańców Wapienicy i odwiedzających ten rejon Bielska-Białej spacerowiczów i rowerzystów. Nad przepływającą przez ten rejon rzece powstała nowa, bezpieczna kładka.

Bezpieczniej na kładce pomiędzy Wapienicką a Celtycką -14.12.2020 - · fot. MZD Bielsko-Biała


W ostatnich miesiącach o bielskich kładkach nad rzekami i potokami mówiło się sporo. Głównie w kontekście ich złego stanu, który niejednokrotnie mógł stanowić zagrożenie dla pieszych czy rowerzystów. Tym razem pojawiły się pozytywne informacje. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, „nowa kładka w Wapienicy ułatwia dotarcie do ścieżki pieszo-rowerowej i ulicy Celtyckiej”.

- Mieszkańcy bielskiej Wapienicy, ale również spacerowicze i rowerzyści mają nowe wygodne połączenie ze ścieżką pieszo-rowerową biegnącą wzdłuż potoku Wapienica. Mowa o właśnie oddanej kładce, także pieszo-rowerowej, łączącej ul. Wapienicką nowym dojazdem z ul. Celtycką po drugiej stronie rzeki - czytamy w komunikacie MZD.

Jak podkreślają przedstawiciele zarządu, dzięki budowie 55-metrowego odcinka nowej ścieżki dla pieszych i rowerzystów, oraz jednoprzęsłowej kładki, można teraz łatwo, omijając centrum Wapienicy i ulicę Cieszyńską, dotrzeć z ulicy Wapienickiej do trasy biegnącej wzdłuż tutejszych bulwarów.

- Żelbetowa, jedenastometrowej długości kładka, ma szerokość 4,6 metra. Dojazdowa ścieżka zaś składa się z dwóch pasów: dla pieszych (1,5 metra szerokości) oraz dla rowerzystów (2 metry szerokości) - podają w MZD. Ponadto odcinek ten oświetlają trzy nowe lampy typu „Brzoza”.

Budowa trwała od sierpnia i kosztowała 712 tysięcy złotych.

raz / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.