bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2020
  • 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 558

Kiosk Historyczny na rocznicę zabójstwa Narutowicza

Za nami:

W środę 16 grudnia, w 98. rocznicę śmierci pierwszego prezydenta niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej - Gabriela Narutowicza, członkowie partii Lewica Razem Okręg Podbeskidzie, organizują Kiosk Historyczny. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na konsekwencje stosowania języka przemocy w debacie publicznej.

Gabriel Narutowicz
Gabriel Narutowicz · fot. wikipedia.org


Tego dnia w południe zostaną złożone kwiaty na Placu Mickiewicza w miejscu, gdzie w 1928 r. stanął jedyny w Polsce pomnik Narutowicza. W godzinach od 14.00 do 16.00 na placu Chrobrego będzie rozdawana okolicznościowa gazetka poświęcona tragicznemu wydarzeniu niepodległej Polski, zabójstwu prezydenta RP w roku 1922.

- Przywołując tę tragedię sprzed 98 lat, chcemy przypomnieć wszystkim politykom, dziennikarzom i osobom publicznym, że ich słowa mają znaczenie i wielką moc. Stosowanie języka przemocy w debacie publicznej, niezależnie od tego, przeciw komu jest on skierowany, traktowanie przeciwników politycznych jak śmiertelnych wrogów i odmawianie im elementarnego szacunku może mieć tragiczne konsekwencje - mówi Leopold Hess, rzecznik prasowy Lewicy Razem Okręg Podbeskidzie.

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.