Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2347

4,4 mln zł z podatku na organizacje

Ponad 4 mln 400 tys. zł. przekazali w sumie bielszczanie na organizacje pożytku publicznego- wynika z danych Izby Skarbowej w Katowicach.

60,5 mln zł - o przekazanie tylu pieniędzy na rzecz organizacji pożytku publicznego, wnioskowali podatnicy z całego województwa śląskiego w swoich zeznaniach podatkowych za 2011 rok. Kwota ta jest o ponad 8 mln wyższa niż w roku ubiegłym. To wstępne dane Izby Skarbowej w Katowicach.

W rozliczeniu za 2011 roku wśród mieszkańców województwa śląskiego najwięcej na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazali podatnicy US w Tychach - 3,2 mln zł, I i II US w Katowicach - po 3,1 mln zł oraz US w Rybniku 2,9 mln zł. Blisko 1 mln 900 tys. zł przekazali podatnicy z Bielska-Białej, którzy złożyli zeznanie podatkowe do I US , prawie 2,5 mln bielszczanie rozliczający sie w II US.

W zeznaniach za 2011 roku podatnicy z terenu województwa śląskiego wskazali niemal 3,7 tys. różnych organizacji pożytku publicznego. Najczęściej wybierali organizacje z terenu województwa mazowieckiego - ponad 40% zeznań oraz śląskiego - prawie 38% zeznań.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.