bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2254

[FOTO] Dobiegają końca prace drogowe na ul. Żywieckiej

Trwa ostatni etap rozbudowy ulicy Żywieckiej i wszystko wskazuje na to, że drogowcy zakończą roboty przed końcem roku. Miejski Zarząd Dróg podsumował obecnie prowadzone prace przy tej inwestycji.

Dobiegają końca prace drogowe na ul. Żywieckiej - 8.12.2020 · fot. MZD Bielsko-Biała


- W miniony poniedziałek, wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne, wykonawca położył ścieralną warstwę asfaltu na drugiej jezdni. Jednocześnie trwają prace związane z budową zatok autobusowych, instalacją oznakowania pionowego i poziomego tak, aby pomimo kończonych jeszcze robót związanych z uporządkowaniem terenu i ostatnimi pracami brukarskimi, ruch samochodowy w obu kierunkach mógł zostać uruchomiony możliwie najszybciej - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

Prawie 600-metrowy odcinek ulicy Żywieckiej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Owocową i Sielanki rozbudowywany jest od maja tego roku. Ulica podobnie, jak jej wcześniejszy odcinek posiada pas rozdzielający. - Dzięki niemu kierowcy w bezpieczny sposób będą mogli wykonywać manewr lewoskrętu do licznych ulic poprzecznych na tym odcinku Żywieckiej. Na rozbudowywanym odcinku powstały także trzy nowe przepusty na tutejszych dość stromych potokach - zwraca uwagę MZD.

Nietypowo, w trakcie prac drogowcy musieli także zapewnić przejezdność remontowanej ulicy dla peletonu kolarskiego podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Koszt inwestycji to prawie 9 mln zł.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.