bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3380

[ZDJĘCIA] Nowe radiowozy, w tym hybryda, trafiły do bielskiej KMP

Do stróżów prawa z bielskiego garnizonu policji trafiło 5 nowych oznakowanych pojazdów służbowych. To cztery busy marki Volkswagen T6 oraz kombi marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym. Pojazdy zostały zakupione z budżetu policji oraz środków finansowych przekazanych przez samorządy.

radiowóz, policja, suka
Nowe radiowozy, w tym hybryda, trafiły do bielskiej KMP · fot. KMP Bielsko-Biała


W tym tygodniu na drogi Bielska-Białej oraz powiatu wyjechało aż 5 nowych radiowozów. To cztery busy marki Volkswagen T6. Pojazdy wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów i specjalne przedziały do przewozu osób zatrzymanych i doprowadzonych. 3 transportery trafiły do komisariatów I, II i III w Bielsku-Białej. W ich zakupie partycypował bielski ratusz.

Czwarty volkswagen trafił do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, a jego zakup był współfinansowany przez gminy Czechowice-Dziedzice i Bestwina. Z kolei mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy będą służyć mieszkańcom przy użyciu nowoczesnej Toyoty Corolli z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynia biegów. W zakupie tego radiowozu partycypowały gminy Jasienica i Jaworze.

Hybrydowy radiowóz, który trafi do Jasienicy - 8.12.2020 · fot. KWP Katowice


- Samochody mają optymalne wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa policjantom, którzy będą pełnili służbę. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie tego mieszkańcom - informuje KMP w Bielsku-Białej.

W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła 25 oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla. Pojazdy zastąpią wysłużone już kie ceed, które do tej pory użytkowali policjanci.

Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu z napędem hybrydowym to niespełna 108 tysięcy złotych. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są m.in. w 7 poduszek powietrznych, automatyczną klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesne pojazdy napędza silnik o pojemności 1798 cm3. Nowoczesne samochody służbowe zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała, KWP Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.