Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 360

Warzywne surówki - idealne do obiadów i ciepłych kolacji

Materiał partnera:

Kolorowe surówki do doskonały sposób na smaczny obiad i na zdrowie. Warzywa i owoce możesz dowolnie mieszać, tworząc unikalne kompozycje. Planujesz urozmaicić codzienne menu? Niezbędna będzie tarka do warzyw.

Warzywne surówki - idealne do obiadów i ciepłych kolacji


Surówki są szybkie i zdroweSurówki, zwłaszcza zimą stanowią dodatkową porcję warzyw i owoców. Jeśli dotychczas z nich rezygnowałeś, tłumacząc się brakiem czasu i cierpliwości do starannego szatkowania potrzebnych składników, koniecznie sięgnij po tarkę do warzyw i odrzuć wszystkie argumenty przeciw! Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim - ze względu na solidną porcję witamin i mikroelementów. Surowe owoce i warzywa wchodzące w skład surówek, dostarczą wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zapewniając Ci zdrowie i doskonałe samopoczucie. Dodatkowo - pozwolą spożyć mniej kalorii! Jak to możliwe? Znajdując miejsce na talerzu na sałatkę obiadową, nałożysz mniej pozostałych, bardziej kalorycznych produktów.

Warzywne surówki - idealne do obiadów i ciepłych kolacji


Najlepsze sałatki obiadowePrzygotowanie sałatki obiadowej nie jest trudne - zwłaszcza jeśli zadbasz, by w Twojej kuchni pojawiła się tarka do warzyw. Proste w obsłudze i starannie zaprojektowane urządzenie umożliwia szybkie krojenie, ścieranie i szatkowanie surowych warzyw i owoców, serów oraz orzechów. Jakie kompozycje możesz przygotować? Poznaj najlepsze przepisy na sałatki obiadowe!

1. Zimowa surówkaZimowa surówka to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią nieoczywiste połączenia. Dwa ogórki kiszone, papryka i dwie marchewki wystarczą, by przygotować doskonałą kompozycję warzyw. Wszystkie warzywa wystarczy zetrzeć na grubych oczkach tarki, a następnie uzupełnić sosem vinegret. Zrobisz go z oliwy, soku z cytryny i ulubionych przypraw - soli, pieprzu i ostrej papryki.


2. Surówka warzywna z jabłkiemPor, marchew i jabłko to doskonałe połączenie - zwłaszcza jeśli warzywa poszatkujesz i doprawisz mieszanką oliwy, soli i pieprzu. Podobnie jak w przypadku poprzedniej sałatki obiadowej, tutaj także przygotowanie ułatwi wykorzystanie tarki do warzyw.


3. Czerwona sałatka obiadowaPełna witamin mieszanka jabłka, marchewki i buraka to propozycja dla wszystkich, którzy szukają sposobu na smaczne połączenie warzyw i owoców. Całość bez trudu zetrzesz na tarce, korzystając z odpowiednich końcówek. Kiedy składniki będą gotowe, koniecznie uzupełnij je olejem rzepakowym, sokiem z cytryny i ulubionymi warzywami, nie zapominając o soli. Zastanawiasz się, w jakiej postaci wykorzystać buraka? Najlepiej surowego!