bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2451

Suplementy diety - czy warto je stosować?

Materiał partnera:

Szybka, tania i przetworzona żywność nie zawiera zbyt wielu składników odżywczych. Aby dostarczyć organizmowi niezbędne składniki, dobrze jest zatem sięgnąć po środki uzupełniające, czyli suplementy diety. Niektórzy jednak wciąż są nastawieni sceptycznie, co do rzeczywistych korzyści płynących z suplementów diety.

Suplementy diety - czy warto je stosować?Według specjalistów istnieje sześć elementarnych składników odżywczych, których człowiek potrzebuje w codziennym życiu - białka, węglowodany, minerały, witaminy, tłuszcze i woda. Najlepszym źródłem tych składników odżywczych jest oczywiście odpowiednia dieta, która składa się z białka, tłuszczy oraz dużej ilości owoców i warzyw. Jednakże nawet ci, którzy stosują dietę mogą nie dostarczać wszystkich składników odżywczych. Z tego powodu suplementy diety mogą być dla nas bardzo pomocne.

Podstawowy suplement diety, o którym warto pomyśleć, to multiwitamina. W multiwitaminie znajdują się witaminy oraz minerały, które mogą być trudne do przyswojenia wyłącznie dzięki diecie. Korzyści terapeutyczne wynikające ze stosowania składników odżywczych łatwo zauważalne. Na przykład wapń wzmacnia nasze stawy i kości, witamina B12 dodaje nam energii a witamina D wzmacnia nasz układ odpornościowy.

Nie wszystkie multiwitaminy jednak są takie same. Wiele produktów zawiera syntetyczne składniki zamiast naturalnych, co przekłada się na ich niski wpływ na nasz organizm. Zalecane jest przyjmowanie naturalnej multiwitaminy pochodzącej z rzeczywistych źródeł pokarmu, aby nasz organizm mógł przyswoić jak największy procent składników odżywczych. Jednym z uznanych producentów suplementów diety jest firma Forever Living Products. Pełną ofertę produktów tej firmy znajdziemy pod adresem https://aloes-forever.pl.

Wielu naukowców zwraca również uwagę na fakt, iż zdrowe tłuszcze, takie jak jednonienasycone, wielonienasycone i kwasy tłuszczowe omega 3, mogą w rzeczywistości poprawiać stan zdrowia niektórych naszych organów, np. serca. W połączeniu z aktywnością fizyczną, przyjmowanie suplementów omega 3 może również zwalczyć problemy związane z wysokim poziomem trójglicerydów i niskiego, tzw. dobrego cholesterolu, co stanowi kolejny powszechny problem medyczny spowodowany dietą bogatą w tłuszcze trans. Dobrze jest upewnić się, że nasza dieta zawiera odpowiednią ilość tych zdrowych tłuszczów. Produkt Forever Living który zawiera kwasy omega 3 to Arctic Forever. Według naukowców, olej rybny, zawierający skoncentrowane kwasy tłuszczowe omega 3, to najlepszy suplement diety dostarczającym tłuszcze.

Innym ważnym suplementem diety jest białko. Stanowi ono jeden z głównych elementów budulcowych naszego organizmu - zarówno dla mięśni, kości, skóry jak i innych tkanek. Białko często występuje w formie sproszkowanej. Odżywki białkowe wspierają mięśnie i pomagają naszemu organizmowi zregenerować się po wysiłku fizycznym. Jeśli nasza dieta jest uboga w pokarmy białkowe, takie jak ryby, drób, czy fasola czy orzechy, powinniśmy rozważyć dodanie do naszej diety suplementu białka. Takim produktem firmy Forever Living jest Forever Lite.

Suplementy diety są pomocne w uzupełnianiu niedoborów, wpływają również na poprawę trawienia i wspierają nasz stan energetyczny. Należy pamiętać, aby właściwie wybierać suplementy. W tym celu zawsze należy skonsultować się z lekarzem a samą suplementację dobrze jest poprzedzić odpowiednimi badaniami lub konsultacją.