Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2927

Wapienica: Chcą kwiatów a nie psich odchodów

Część mieszkańców bielskiej Wapienicy ma dość "użyźniania" terenu zielonego w rejonie ulicy Jaskrowej przez psie odchody. Zaapelowali, by na niezagospodarowanym terenie powstał kwietny klomb.

pies
Wapienica: Chcą kwiatów a nie psich odchodów · fot. pixabay.com


- Zwrócili się do mnie mieszkańcy Wapienicy z prośbą o podjęcie działań w przedmiocie zagospodarowania zaniedbanego terenu za przystankiem autobusowym MZK oraz ścieżką rowerową wzdłuż ulic Międzyrzeckiej i Jaskrowej. Zdaniem mieszkańców w chwili obecnej ten teren wykorzystywany jest głównie na potrzeby dzikiego wybiegu dla psów, na którym nikt nie sprząta po swoich czworonożnych pupilach - stwierdził radny Konrad Łoś, który w imieniu bielszczan interweniował u władz Bielska-Białej.

Jak dodał, mieszkańcy proszą o ustawienie we wspomnianym miejscu pojemnika na psie odchody oraz o zadbanie o ten skwer poprzez urządzenie na wiosnę klombu kwietnego wraz z towarzyszącymi kwiatom niskimi krzewami.

Czy kwiaty zastąpią "psie kupki", tego jednak do końca nie wiadomo. - Również ubolewam nad faktem, że niektórzy właściciele czworonogów nie sprzątają po swoich pupilach. Świadomość jednak w tym zakresie wzrasta i bardzo wielu mieszkańców naszego miasta dba o czystość - podkreślił w odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

I dodał, że wspomniany obszar zostanie objęty wizją terenową przez pracowników Wydziału Gospodarki Miejskiej, na bazie której "podjęte zostaną odpowiednie dalsze kroki".

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.