Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 grudnia 2020
  • wyświetleń: 351

Na czym zarabiają sportowcy?

Materiał partnera:

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób sportowcy zarabiają na życie. W końcu ,,bycie sławnym” to nic, jeśli nie ma się z czego żyć, prawda? Dlatego też dziś przedstawimy ci, z czego żyją sportowcy! Jak kierują swoją karierą, aby zdobywać fortunę, a przede wszystkim co robią poza uprawianiem sportu. W jakie inwestycje celują, żeby po zakończonej karierze mieć pasywny dochód, który stale będzie dostarczał im porządną zarobek.

Inwestycje w duże firmyNie da się ukryć, że wielu sportowców dokonuje dużych inwestycji w przedsiębiorstwa i firmy związane z usługami internetowymi, a nawet kupuje akcje na giełdach. Oczywiście inwestycja ta może zostać zwrócona dopiero po pewnym czasie, ale nie można zaprzeczyć, że wielu sportowców wyrosło na entuzjastów biznesów, aby nie zbankrutować po zakończeniu kariery sportowej.

SponsoringNie można zaprzeczyć, że wielu sportowców zarabia również na sponsoringu, to znaczy ludzie, którzy przekazują im pieniądze, na przykład noszą własne produkty lub promują określone treści. Wielu sportowców stało się najlepszymi sportowcami i utworzyło społeczności fanów. To nie tylko zwiększa Twoje szanse na zdobycie sponsorów, ale także pomaga promować sport. Z drugiej strony może to doprowadzić do częstszych transmisji meczu i wzrostu zainteresowania wśród kibiców, co z kolei budzi życzenia sponsorów.

Występowanie w reklamachMyślę, że wszyscy widzieliśmy reklamy Lewandowskiego promujące coś, prawda? To duża część dochodu każdego ważnego w świecie sportowca, bo dzięki takim wyczynom może zarobić dużo pieniędzy. Czasami jednak takie reklamy budzą kontrowersje, na przykład te w których sportowcy promują zakłady bukmacherskie, bo w końcu jest to taka gałąź rynkowa, która tak naprawdę nie ma za dobrej opinii w naszym kraju.

KontrowersjeWielu piłkarzy stara się unikać płacenia podatków - w końcu, jeśli chodzi o miliony dolarów, te kilka punktów procentowych nagle staje się tak duże, że nie każdy chce zwrotu pieniędzy. Dlatego często wykorzystują oszustwa, takie jak zmniejszanie dochodów w świadczeniu podatkowym, czy też nawet wyprowadzają się do rajów podatkowych. W końcu meczyki dają nieźle zarobić, a te kilka procent podatku dochodowego nagle zamienia się w kilka milionów, co nie jest sumą, który ktoś chciałby od tak oddać, prawda? Ustawianie meczy pod zakłady sportowe też nie są niczym niezwykłym. Oczywiście jest więcej takich sytuacji jak nasza - kilka lat temu pojawił się raport o reporterze śledczym, który właściwie nie mógł przebywać w tym samym miejscu przez dwa kolejne dni, ponieważ miał dokumenty potwierdzające, że piłkarze unikają podatków. Nie można wykluczyć, że wysłali mordercę, aby go ścigał - bo przecież mówimy o niesamowitych pieniądzach.

Produkty sygnowane ich osobąCoraz częściej zdarzają się sportowcy, którzy wypuszczają daną serię produktów (na przykład odżywki) które są ,,specjalną serią” danego produktu - ten zabieg marketingowy ma za zadanie zachęcić potencjalnych fanów tego sportowca do tego, aby zakupili dany produkt, a oczywiście sportowiec dostaje pewną sumę od sprzedanych sztuk.