Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2475

Postępują prace projektowe nad rozbudową ulicy Kwiatkowskiego

Miejski Zarząd Dróg pracuje nad kilkudziesięcioma projektami inwestycji drogowych w mieście. Jednym z ważniejszych jest rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego na odcinku pomiędzy ulicami Warszawską i Michała Grażyńskiego. Projekt obejmuje także budowę nowego wiaduktu.

Postępują prace projektowe nad rozbudową ulicy Kwiatkowskiego
Postępują prace projektowe nad rozbudową ulicy Kwiatkowskiego · fot. MZD Bielsko-Biała


- Postępy prac projektowych weryfikowane są na bieżąco, a dodatkowo co dwa tygodnie inspektorzy MZD organizują specjalne wideokonferencje, podczas których są prezentowane robocze rysunki, koncepcje i zastosowane rozwiązania. Wtedy też raportowane są postępy w zakresie formalno-prawnym. Ten element jednak nie jest zależny od inwestora i wykonawcy zlecenia. Sytuację wyraźnie komplikuje pandemia. Choć projektant dokłada wszelkich starań, aby zachować ustalone terminy prac, problemy z uzyskaniem kluczowych decyzji administracyjnych w sytuacji powszechnie odczuwalnych ograniczeń są nieuniknione - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Postępują prace projektowe nad rozbudową ulicy Kwiatkowskiego
Postępują prace projektowe nad rozbudową ulicy Kwiatkowskiego · fot. MZD Bielsko-Biała


Poza budową nowego wiaduktu, opracowanie przewiduje rozbudowę ronda Ofiar Katynia do formy ronda turbinowego wraz z przeprowadzeniem przez nie rowerowego korytarza północ-południe, budowę zatok autobusowych oraz wydłużenie pasów dla relacji skrętnych na rondzie NSZZ Solidarność. Zostanie także uporządkowany sposób parkowania przy ulicy w rejonie bramy do zakładów przemysłowych. Ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego zyska na przedmiotowym odcinku przekrój 3-pasowy.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.