Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1352

"Akcja zima": MZD zdalnie kontroluje stan odśnieżania ulic

Nowoczesna technologia, w tym nadajniki GPS pozwala na kontrolowanie m.in. tego, czy wszystkie siły zostały "rzucone na front walki" z opadami śniegu na bielskie drogi. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, odpowiedzialny za nadzór nad odśnieżaniem tras, będzie "Akcję zima" sprawdzał m.in. zdalnie. To odpowiedź MZD na zapytania w temacie sytuacji, jaka miała miejsce w minioną niedzielę na drogach naszego miasta.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
"Akcja zima": Zdalnie kontrolują stan odśnieżania ulic · fot. pless.pl


"Akcja zima" w Bielsku-Białej, a dokładnie na miejscowych drogach zaczyna się, gdy opady białego puchu trwają ponad dobę. Od tego roku prace spółki SUEZ, która zajmuje się zimowym utrzymaniem tras, nadzoruje Miejski Zarząd Dróg. Jak informują jego przedstawiciele, dysponują oni narzędziami do zdalnej kontroli odśnieżania ulic.

- Podpisana umowa nie tylko bowiem opisuje szczegółowy sposób odśnieżania ulic w mieście, ale także daje wgląd do systemu informatycznego SUEZ-u. Jest on sprzężony z nadajnikami GPS wszystkich pojazdów operujących w mieście w ramach zimowej akcji - wyjaśniają.

System informatyczny SUEZ S.A. pozwala weryfikować dane z prowadzonej akcji zimowej
System informatyczny SUEZ S.A. pozwala weryfikować dane z prowadzonej akcji zimowej · fot. MZD Bielsko-Biała


Jak opisują pracownicy MZD, po ostatnich opadach śniegu system raportował wyjazd w teren części zakontraktowanego zespołu pojazdów przeznaczonych do odśnieżania ulic. Inspektorzy MZD analizują właśnie zapisy GPS.

- Takie podejście pozwala nie tylko na bieżąco kontrolować, czy wszystkie deklarowane jednostki zostały włączone do akcji, ale też korygować i optymalizować trasy przejazdu pługoposyparek. Warto jednak pamiętać, że standardem zimowego utrzymania dróg w Polsce jest przystąpienie do usuwaniu błota pośniegowego z dróg w momencie ustąpienia opadów śniegu. Firmy zajmujące się odśnieżaniem mają jednak obowiązek wcześniejszego posypywania ulic substancjami rozpuszczającymi lód i śnieg, tak, aby przejazd w czasie opadów był bezpieczny - czytamy w komunikacie MZD.

raz / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.