bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 2196

Nielegalni imigranci z Maroka zatrzymani w Bielsku-Białej

28 listopada funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch Marokańczyków, którzy ukryci pod naczepą tira, próbowali dostać się nielegalnie do Niemiec.

straż graniczna, kajdanki
Nielegalni imigranci z Maroka zatrzymani w Bielsku-Białej · fot. ŚlOSG


Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów z Bielska-Białej o dwóch cudzoziemcach ujawnionych w pobliżu bielskiego centrum handlowego znajdującego się w bezpośredniej bliskości trasy szybkiego ruchu.

- Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ustalili, że mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Maroka. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego, potwierdzono marokańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Cudzoziemcy oświadczyli, że ukryli się pod naczepą polskiej ciężarówki jadącej z Węgier. Myśląc, że dotarli już do Niemiec wydostali się spod ciężarówki w czasie postoju pojazdu - relacjonuje Katarzyna Jesionowska ze śląskiego oddziału straży granicznej.

Wobec Marokańczyków wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy RP, wobec Marokańczyków wszczęto postepowanie karne z art. 264 § 2 kodeksu karnego. Przesłuchani w charakterze podejrzanych cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat.

mp / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.