Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 605

Wydział Polityki Społecznej zachęca do wysłania listów dla seniorów

Za nami:

Do napisania świątecznych listów do seniorów z domów opieki społecznej zachęca bielszczan, zwłaszcza najmłodszych, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Do listów można dodać pracę plastyczną. Chodzi o to, aby przekazać samotnym, starszym osobom odrobinę wsparcia, zainteresowania i radości.

senior, emeryt, pomoc, wsparcie, wolontariat
Wydział Polityki Społecznej zachęca do wysłania listów dla seniorów · fot. pixabay.com


W bielskich domach pomocy społecznej często zamieszkują osoby, które nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby wesprzeć je dobrym słowem, a także okazać szacunek i zainteresowanie. Napisanie kilku ciepłych słów otuchy czy życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku przez dziecko, zwłaszcza w tym trudnym czasie, może stanowić ogromne wsparcie i motywację dla seniora. To również sposób na pozytywne kształtowanie młodego człowieka i uwrażliwienie go na potrzeby innych.

Autorami listów mogą być bielszczanie w wieku przedszkolnym, szkolnym i ci troszkę starsi. List - maksymalnie strona A4 - należy zaadresować do Babci/Dziadka i zawrzeć w nim króciutki opis nadawcy (imię, wiek, zainteresowania - z zachowaniem zasad ochrony danych osobowych), różnorodne spostrzeżenia o świecie i życiu oraz życzenia świąteczno-noworoczne. Do listu można dołączyć ręcznie wykonaną pracę plastyczną z motywami świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku - również w rozmiarze maksymalnie A4.

Wydział Polityki Społecznej zachęca do wysłania listów dla seniorów
Wydział Polityki Społecznej zachęca do wysłania listów dla seniorów · fot. UM Bielsko-Biała


Jedna osoba może napisać kilka listów. Później należy je przekazać do Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w zamkniętych kopertach z dopiskiem Świąteczny list do Babci/Dziadka - do 18 grudnia. Listy można wrzucać do wystawionej przed urzędem skrzyni na korespondencję lub do specjalnego pojemnika, natomiast osobiście - jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 33 4971492.
W okresie przedświątecznym wszystkie listy zostaną przekazane do samotnych seniorów.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.