bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 4368

Nie będzie deweloperki na kempingu pod Dębowcem

Mieszkańców Bielska-Białej zelektryzowała informacja, iż na obecnym kempingu pod Dębowcem ma powstać osiedle deweloperskie. Jak zapewniają przedstawiciele bielskiego ratusza, to nieprawdziwe informacje. Wspomniany teren ma pozostać terenem rekreacyjnym.

camping pod dębowcem
Camping Pod Dębowcem · fot. UM Bielsko-Biała


Mieszkańcy Bielska-Białej pytają o plany odnośnie planów dotyczących zagospodarowania terenu obecnego "Campingu pod Dębowcem". Jak zauważył miejscowy radny Rafał Ryplewicz, "miasto nie sprecyzowało dotychczas swoich zamierzeń w tej sprawie, co powoduje rosnące obawy o zagospodarowanie tego niezwykle cennego terenu po działalność branży deweloperskiej".

- Sam jestem tym zaniepokojony i zdecydowanie optuję za zachowaniem w tym miejscu terenów zielonych z szeroko rozumianą funkcją rekreacyjno-turystyczną. Wiadomo tylko, że spółka ZIAD Bielsko-Biała nie wyraża zainteresowania dalszej dzierżawy podmiotowi prowadzącemu kemping szczycący się wielkim uznaniem. Nie chcę wnikać w plany biznesowe spółki, być może dalsza dzierżawa tak atrakcyjnego terenu prywatnemu właścicielowi nie jest najkorzystniejszą opcją. Swoje pytanie bardziej chciałbym ukierunkować na na interes społeczny związany z zagospodarowaniem tego terenu po ewentualnym zakończeniu obecnej umowy dzierżawy. Czy ten obszar zachowa funkcję rekreacyjno-turystyczną? - dopytuje przedstawiciel bielszczan.

Jak dowiadujemy się w bielskim magistracie, obowiązująca umowa dzierżawy terenu "Campingu pod Dębowcem" z dotychczasowym dzierżawcą obowiązuje do końca grudnia. - Spółka ZIAD , właściciel terenu, nie jest zainteresowana przedłużeniem umowy. Dotychczasowy dzierżawca nie zaproponował żadnych interesujących, szczególnie korzystnych propozycji dalszej współpracy - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak jednak podkreślił, spółka nie rozważała i nie rozważa zmiany przeznaczenia tego terenu na inne cele. - Teren ten jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego i oznaczony w nim jako tereny zielone z funkcja rekreacyjno-turystyczną. Spółka zamierza utrzymać dotychczasową funkcję zagospodarowania terenu a także planuje dalszy rozwój i poprawę infrastruktury campingu w perspektywie najbliższych lat - dodał wiceprezydent Kucia.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.