bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 1152

Uwaga na oszustów! Seniorka z Porąbki straciła 30 tysięcy złotych...

W regionie od wczoraj znów grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Policja ostrzega, że to popularna metoda oszustwa. Wczoraj seniorka z Porąbki straciła w ten sposób prawie 30 tysięcy złotych.

senior, telefon, oszustwo
Uwaga na oszustów! Seniorka z Porąbki straciła 30 tysięcy złotych... · fot. pixabay.com


Wczoraj znowu odezwali się oszuści, którzy zadzwonili do kilku mieszkańców regionu. W rozmowie telefonicznej podawali się za członka najbliższej rodziny, który miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety seniorka z Porąbki straciła w ten sposób prawie 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj oszuści znowu atakują. Policja ostrzega seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.