bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 746

Darmowa pomoc psychologiczna dla mieszków woj. śląskiego. Zapisy do grup wsparcia i na konsultacje psychologiczne

Materiał partnera:

Czas trwającej obecnie pandemii jest dla wielu bardzo trudny i przynosi ogromne szkody psychiczne. Należą nich m.in. lęk, niepewność jutra, utrata wiary w przyszłość. Uczucia te są całkowicie adekwatne i zrozumiałe, gdyż sytuacja spowodowana wirusem COVID-19 przyszła niespodziewanie i brakowało możliwości przygotowania się na takie okoliczności. Niemniej jednak istnieją metody, a raczej pewne kroki, które pomagają nam utrzymać równowagę i być odpornym na takie właśnie zdarzenia.

Darmowa pomoc psychologiczna dla mieszków woj. śląskiego


Jak zadbać o odpowiednią psychiczną?Fundacja ADRA Polska oraz portal Grupawsparcia.pl zapraszają mieszkańców województwa śląskiego do udziału w projekcie "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym" w ramach, którego możliwe jest uczestnictwo w grupach wsparcia online dedykowanych mieszkańcom śląska oraz przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa i konsultacji psychologicznych.

Grupy wsparcia onlineMimo, że pandemia ograniczyła fizyczny kontakt między ludźmi, w dobie cyfryzacji nie problemu, aby połączyć się z każdym miejscem w świecie. Istnieje wiele komunikatorów umożliwiających kontakt, również w grupach wzmacniających więzi oraz pomagających się uporać się z codziennością. W sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu czujesz się samotny warto skorzystać ze wsparcia psychologicznego, które zapewnia grupa wsparcia.

Grupy wsparcia online, do udziału w których zaprasza Fundacja ADRA Polska i portal GrupaWsparcia.pl są właśnie takimi grupami. Prowadzone są przez wykwalifikowany personel składający się z ekspertów - psychologów i terapeutów. Nabór do tych grup wsparcia jest ciągły.

Zapisać do nich może każdy mieszkaniec województwa śląskiego pod linkiem: https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/9/wojewodztwo-slaskie/72

Darmowe poradnictwo psychologiczneW ramach uczestnictwa w grupie wsparcia istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów psychologicznych z użytkownikami z województwa Śląskiego, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie. Program poradnictwa indywidualnego obejmuje zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych związanych z pandemią, wzmocnienie zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości.

Promocja dla lokalnych grup wsparciaW ramach projektu zachęcamy wszystkie lokalne grupy wsparcia działające na terenie województwa śląskiego do informowania lokalnej społeczności o swojej działalności za pośrednictwem darmowej reklamy na portalu GrupaWsparcia.pl pod linkiem: grupawsparcia.pl/lokalneGrupyWsparcia

Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie każdy będzie mógł zapoznać się z charakterem grupy, nazwą oraz dokładnym adresem.

Projekt "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym" realizowany jest w ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila: kontakt@grupawsparcia.pl