bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 3574

Szczęśliwy finał poszukiwań pacjenta Bielskiego Centrum Psychiatrii

Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta, dzielnicowi bielskiej „dwójki” w ostatniej chwili odnaleźli pacjenta, który zbiegł z zamkniętego oddziału bielskiego szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna na boso, właśnie zbliżał się do granicy masywu leśnego Dębowca, kiedy trafili na niego mundurowi. 20-latek powrócił do szpitala.

policja, radiowóz
Szczęśliwy finał poszukiwań pacjenta Bielskiego Centrum Psychiatrii · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Wczoraj wieczorem do dyżurnego bielskiej „dwójki” wpłynęło zgłoszenie o pacjencie, który uciekł z bielskiego szpitala psychiatrycznego. 20-latek był lekko ubrany i w samych klapkach samowolnie oddalił się ze szpitala. Jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Dyżurny natychmiast zarządził poszukiwania, w które zaangażowano policjantów z drugiego komisariatu, kryminalnych z bielskiej komendy oraz mundurowych Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W poszukiwania włączyli się również bielscy strażnicy miejscy oraz kierowcy miejskich autobusów.

- Stróże prawa sprawdzali okolice Cygańskiego Lasu, pustostany, dworce PKS i PKP oraz przystanki miejskiego przewoźnika, parki i bulwary. Rysopis za pośrednictwem Radia Bielsko i portalu Bielskie Drogi szybko obiegł media społecznościowe. Po blisko dwóch godzinach od nadania komunikatu, jedna z pasażerek autobusu jadącego w kierunku Szyndzielni zauważyła osobę odpowiadająca rysopisowi uciekiniera ze szpitala. Na miejsce natychmiast zostali skierowani dzielnicowi z drugiego komisariatu. W okolicy zauważyli 20-latka, idącego w stronę masywu leśnego przy stoku Dębowca. Mężczyzna bez obuwia właśnie wchodził do lasu. Policjanci odnaleźli go w ostatniej chwili, a następnie przekazali personelowi szpitala - poinformował asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Jak podkreślił rzecznik bielskich stróżów prawa, odnalezienie zaginionego mężczyzny było możliwe dzięki informacji przekazanej mieszkańcom przez portal Bielskie Drogi oraz Radio Bielsko.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.