bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 2441

PSSE: Nie będzie już codziennych raportów o sytuacji epidemicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Decyzją Głównego Inspektoratu Sanitarnego, powiatowe oraz wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne od dzisiaj zaprzestają publikowania codziennych raportów na temat sytuacji epidemicznej na terenach przez siebie nadzorowanych. Decyzja dotyczy również Sanepidu w Bielsku-Białej.

koronawirus
PSSE: Nie będzie już codziennych raportów o sytuacji epidemicznej


- Począwszy od wtorku, 24 listopada wszystkie stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestają publikowania na swoich stronach internetowych jakichkolwiek danych dotyczących raportowania związanego z SARS-CoV-2. Dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany - poinformował dzisiaj bielski Sanepid.

Skąd taka decyzja? - Przeprowadzona w całej Polsce analiza danych dotyczących przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykazała różnicę na poziomie 22 tysięcy wyników między systemem elektronicznym, a innymi używanymi dotychczas narzędziami zbioru danych. Zidentyfikowane rozbieżności nie wpływały w istotny sposób na ocenę sytuacji epidemiologicznej - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

- Głównymi przyczynami zaistniałej sytuacji były opóźnienia w raportowaniu wyników do Inspekcji Sanitarnej przez laboratoria testujące w kierunku SARS-CoV-2, różne źródła pozyskiwania danych i potrzeba ich weryfikacji, różne cele zbieranych danych (m. in. statystyki zakażeń, opracowanie ognisk epidemiologicznych, w tym identyfikacja źródeł zakażeń), oraz przerwy w pracy stacji sanitarno-epidemiologicznych spowodowane izolacją lub kwarantanną pracowników (okresowo ok. 20 proc. składu osobowego wyłączona z pracy) - dodaje GIS.

Od 24 listopada narzędzia rejestracji danych epidemiologicznych zostaną ujednolicone. Zidentyfikowane przypadki, które nie zostały odpowiednio wcześniej zaraportowane, zostaną 24 listopada dodane do ogólnej liczby "dodatnich wyników". Warto dodać, że od kilku tygodni bielski Sanepid zaprzestał raportowania nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz innych danych z podziałem na poszczególne gminy i miasta, jak to było od początku epidemii. Do wczoraj PSSE w Bielsku-Biała podawała dane w podziale na stolice Podbeskidzia oraz powiat bielski.

mp / bielsko.info, źródło: Główny Inspektorat Sanitarny, PSSE Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj