bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 323

Zbyt wolny internet w telefonie? Są na to rady

Materiał partnera:

Choć smartfon może nam być potrzebny w każdej chwili, nie zawsze mamy możliwość korzystania z wszystkich jego funkcjonalności. Odpowiada za to internet, który, choć w XXI wieku powinien działać bez zarzutu, to jednak często spowalnia, uniemożliwiając nam szybkie skorzystanie z wyszukiwarki, aplikacji lub mediów społecznościowych. Czy istnieje jakaś recepta na zbyt wolny internet w telefonie? Poniżej przedstawiamy sprawdzone rady, które już na zawsze zagwarantują nam szybkie działanie internetu.

Zbyt wolny internet w telefonie? Są na to rady


Wyeliminuj niechciane aplikacje, które korzystają z danychNasz internet w telefonie działa wolno? Sprawdźmy w pierwszej kolejności, jak wiele aplikacji korzysta z transmisji danych w naszym telefonie. Tego typu informacje z pewnością znajdziemy w ustawieniach. Niewykluczone, że wiele aplikacji, których nie uruchomiliśmy od wielu dni, wciąż pobiera internet, spowalniając tym samym ogólne działanie telefonu.

Pobór transmisji danych możemy również sprawdzić w zakładce wykorzystanie transmisji danych. W tym miejscu ukaże nam się ogólne wykorzystanie internetu przez poszczególne aplikacje. To również na podstawie tych danych jesteś w stanie zweryfikować, czy niektóre aplikacje koniecznie muszą pobierać dane w tle. Po usunięciu wszystkich zbędnych aplikacji powinniśmy wyraźnie zauważyć poprawę szybkości działania internetu w naszym smartfonie.

Aplikacje mobilne w wersji LiteWiele osób lubi na bieżąco wiedzieć, co się dzieje na świecie, dlatego korzysta z mediów społecznościowych w celu zachowania stałego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Jak się okazuje, to właśnie media społecznościowe mogą w głównej mierze odpowiadać za pogorszenie szybkości naszego internetu w smartfonie. Jaka jest rada na to?

Wiele aplikacji społecznościowych oferuje również wersję odchudzoną, zwaną "Lite". Dzięki temu wykorzystanie tych aplikacji znacznie zmniejszy zużycie przez nie internetu, a także pozwoli nam na przyśpieszenie pracy innych narzędzie jak na przykład wyszukiwarki.

Ściągnięcie aplikacji wspomagających działanie internetu w naszym smartfonieJeśli poprzednie porady nie zwiększają szybkości naszego internetu w sposób zadowalający, zawsze możemy spróbować ściągnąć jedną z dedykowanych aplikacji, których zadaniem jest właśnie przyśpieszenie internetu w naszym smartfonie.

W zależności od systemu operacyjnego istnieje kilka skutecznych aplikacji, które pozwalają nam w zależności od ustawień telefonu zoptymalizować działanie transmisji danych i internetu bezprzewodowego, który zasila nasz telefon internetem.