bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 600

Płaszcze damskie - wybierz odpowiednie do formalnych stylizacji

Materiał partnera:

Niewątpliwie płaszcze damskie to najlepszy wybór do formalnych stylizacji. Można je dobrać zarówno do damskiego garnituru, jak i eleganckiej wieczorowej sukienki. Istotne znaczenie ma jednak fakt, by wybrać odpowiedni fason, gdyż niewłaściwy może spowodować deformację stroju i ogólnie karykaturalny efekt.

Płaszcze damskie - wybierz odpowiednie do formalnych stylizacji


Czy kolor płaszcza ma znaczenie przy formalnej stylizacji?Jeśli wybierasz czerwoną sukienkę wieczorową, to czy możesz dobrać do niej czerwony płaszcz? Oczywiście, że tak, wszak monochromatyzm jest zawsze elegancki. Tutaj może pasować klasyczna dwurzędówka, jeśli wybierzesz model o lekko rozkloszowanym kroju. Jednak ten z paskiem do wieczorowej sukienki niekoniecznie się sprawdzi. Często również najlepiej będzie się prezentował płaszcz w wersji rozpiętej. Możesz też wybrać płaszcz typu ponczo, ale tutaj najlepiej, jeśli w ogóle nie widać guzików i są one kryte. Do płaszcza typu ponczo można dobrać nawet długie rękawiczki. One także są w tym przypadku odzieżą wierzchnią, zatem niekoniecznie wybieramy te tekstylne, a raczej skórzane. Na pewno w przypadku formalnych stylizacji rzadko na sukienkach pojawiają się wzory, ale bywa tak że widoczne są delikatne kwiaty paski czy kratka na fragmencie lub całości. W takiej sytuacji nie należy czynić konkurencji dla takiej sukienki i najlepiej zdecydować się na płaszcz w jednolitym kolorze i takiej zasady warto trzymać się niezależnie od pory roku, zatem będzie to dotyczyć zarówno płaszczy wiosennych, jesiennych, jak i zimowych które znajdziemy w ofercie https://diversesystem.com/pl/ona/plaszcze.

Płaszcz na formalne okazje - na jaki materiał najlepiej się zdecydować?Jeśli chodzi o materiały to oczywiście powinny być one jak najbardziej szlachetne. Na pewno sprawdzi się kaszmir, jedwab, a także materiały syntetyczne naśladujące ich strukturę. Oczywiście dobrze będzie się prezentować wysokiej jakości bawełna z dodatkiem elastanu czy też innego włókna sztucznego. Bardzo istotne znaczenie ma by materiał płaszcza się nie mechacił. Oczywiście po pewnym czasie użytkowania takie zjawisko może wystąpić. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w specjalną golarkę do odzieży, bo nie ma nic gorszego niż elegancka stylizacja i znoszony, zmechacony płaszcz. Lepiej zainwestować zatem w odpowiedni środek do pielęgnacji niż wymieniać na nowy model, przynajmniej w myśl ekologii, bo jeśli wolisz być wygodna niż praktyczna, to oczywiście nowego zakupu nikt Ci nie broni.