bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2020
  • wyświetleń: 1619

Powiat bielski przekaże pieniądze na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu

Powiat bielski przekaże 25 tysięcy złotych na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, do którego doszło 16 października w Kobiernicach.

Katastrofa budowlana w Kobiernicach - 16.10.2020
Powiat bielski przekaże pieniądze na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu · fot. sid / bielsko.info


O tej tragedii portal bielsko.info pisał tutaj. W Kobiernicach doszło do wybuchu gazu w jednym z budynków mieszkalnych. Uległ on częściowemu zawaleniu. Spod gruzów strażacy wydobyli 6 osób. Niestety życia jednej z nich nie udało się uratować.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej poinformowało, że powiat przekaże pomoc finansową na usunięcie zniszczeń po wybuchu. - Decyzję o przyznaniu pomocy gminie Porąbka podjęli radni powiatowi na wczorajszej sesji rady. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują włodarze gminy, rozbiórka, załadunek i zagospodarowanie odpadów oszacowano na około 60 tysięcy złotych - informuje Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa bielskiego starostwa.

- Sytuacja finansowa samorządów nie jest łatwa, ale w obliczu ludzkiego dramatu po prostu trzeba wesprzeć poszkodowanych - mówił na sesji starosta Andrzej Płonka przypominając szczegóły zdarzenia.

mp / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.