bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 listopada 2020
  • wyświetleń: 3384

Zakłady sportowe na żywo - jak obstawiać?

Materiał partnera:

Na czym polega fenomen zakładów online? Ten rodzaj zakładów łączy emocje związane z zakładami i monitorowaniem naszych ulubionych wydarzeń sportowych, dzięki czemu staje się on coraz bardziej popularny. Do tego wszystkiego dochodzi podstawowy czynnik, który sprawia, że ​​bardzo sprzyja zarabianiu pieniędzy: gwałtowne wahania wartości opłat, które pojawiają się podczas rozwoju meczów. Każdy gol strzelony przez drużynę piłkarską drastycznie zmienia prawdopodobieństwo wyniku końcowego, który generuje na żywo bardzo szybkie zmiany wartości kursów.

Zakłady sportowe na żywo - jak obstawiać?


I to właśnie te dwa czynniki, emocjonalna psychologia postrzegania siebie jako osoby zaangażowanej w tę ciągłą ewolucję naszych szans na sukces, wraz z gwałtownymi zmianami kursów, sprawiają, że są one zarówno ryzykowne, jak i interesujące dla gracza. Świadczy o tym coraz większa liczba miejsc specjalizujących się w tego typu zakładach, takich jak mightytips.pl. Tekst przygotowała specjalistka z branży, Irenka Zając.

Ryzyko i korzyść to w istocie dwie strony tej samej monety. Dlatego jeśli chcemy podejść do świata zakładów na żywo, musimy to zrobić z wielką rozwagą, dobrze poinformowani i dokładnie analizując podejmowane przez nas ryzyko.

W związku z powyższym ważne jest, aby znać różne taktyki podejścia do tego typu zakładów, zarówno fascynujących, jak i niebezpiecznych. W ten sposób będziemy mogli zawsze wdrażać plan działania, który jest najbardziej odpowiedni, w zależności od kwot, zaangażowanych drużyn i rozwoju gry.

Podstawa wszystkich taktyk zakładów na żywo: dynamika kursówJak wspomnieliśmy wcześniej, podczas rozwoju wydarzeń sportowych szanse na różne wyniki zmieniają się w zależności od rozwoju meczu. Z jednej strony, co jakiś czas zdobyte gole - czy są to bramki w meczu piłki nożnej, koszykówki, czy też mecze i sety tenisowe - zmieniają prawdopodobieństwo wyniku końcowego. Sam upływ czasu również powoduje zmianę tych prawdopodobieństw: mecz 0: 0 w pierwszej minucie nie ma takiego samego prawdopodobieństwa zakończenia remisu, jak gdybyśmy byli w 85. minucie z takim samym wynikiem.

Prawdopodobieństwo i kursy są ściśle powiązane, do czego należy dodać efekt presji ze strony samego rynku zakładów, to znaczy postrzeganie wyniku końcowego, jaki mają uczestnicy tego rynku. Jeśli drużyna zdominuje mecz, ma wiele szans na zdobycie bramki i jest wyraźnym właścicielem i panem posiadania piłki, obstawiający będą myśleć, że jest bardziej prawdopodobne, że wygra mecz w trakcie meczu, postawią więcej zakładów na swoją korzyść, czyli obniżą kursy - w kierunku tego wyniku.

Wszystkie te sytuacje powodują wahania kursów podczas obstawiania na żywo, czasami stosunkowo wolne, a czasami szalenie szybkie. W każdym razie ten dynamizm w ewolucji kursów prowadzi nas do sytuacji, w których możemy zastosować trzy podstawowe strategie zarabiania pieniędzy na zakładach sportowych: realne prawdopodobieństwo wyższe niż to, które wynika z kursów (strategia wartości lub value), arbitraż (lub hedging, jeśli robimy to dynamicznie na żywo) i handel sportowy.

Podstawowe uwagi przed obstawieniem zakładów na żywoChcąc wykorzystać tę dynamikę cen zakładów, jesteśmy zobowiązani do spełnienia szeregu wymagań, bez których nie odniesiemy sukcesu. Przede wszystkim musimy pamiętać, że bukmacherzy zawsze znają ważne wydarzenia przed nami, indywidualnymi graczami. Dla nich otrzymywanie i przetwarzanie informacji przed kimkolwiek innym jest niezbędne, aby odpowiednio dostosować kwoty w trakcie opracowywania meczów, i z tego powodu dokonują dużych inwestycji w infrastrukturę informacyjną i komunikacyjną.

W ten sposób zapewniają, że nikt nie wykorzysta ważnego faktu, zanim odpowiednio zaktualizuje swoje kwoty. Jak sprawdził każdy zwykły gracz, normalną rzeczą jest to, że kursy publikowane na stronach internetowych bukmacherów są bardzo skorygowane na kilka sekund przed wyświetleniem bramek strzelonych na żywo w telewizji.

W każdym przypadku, gdy rozważamy obstawianie na żywo, konieczne jest wcześniejsze ustalenie planu działania. Niezbędne jest prawidłowe planowanie naszych pozycji, zawsze z bardzo chłodną głową i najlepiej na piśmie i przed rozpoczęciem meczu. Nasze emocje, zwłaszcza gdy gra nasza ulubiona drużyna, mogą nam spłatać figla.

Taktyka bez zakładu przedmeczowegoZakłady sportowe na żywo - jak obstawiać?


Jak już wspomnieliśmy wcześniej, musimy uniknąć błędu w obstawianiu meczu bez wcześniejszego przygotowania sytuacji, które mogą zaistnieć. Ta wstępna analiza może doprowadzić nas do pierwszego gwizdka w dwóch różnych sytuacjach:

Bez znalezienia wystarczającej wartości w kursach, które są rozpatrywane przed rozpoczęciem meczu, aby rozstrzygnąć zakład. Po rozliczeniu zakładów na jeden lub więcej możliwych wyników końcowych meczu.

Zacznijmy od analizy pierwszej sytuacji. W tym przypadku istnieją zasadniczo dwie dynamiki, które pozwolą nam podjąć decyzję o zakładzie. Pierwsza to dynamika zmian. Jeśli dynamika zmian w zakładach na żywo jest w sytuacji niestabilnego wyniku, w której można przewidzieć, że zostaną strzelone bramki, które znacząco zmienią sytuację na tablicy wyników, może to być dobry powód, aby postawić zakład na zwycięstwo drużyny. która niesie ciężar przyjęcia. Lub, alternatywnie, jeśli po prostu stał się biegaczem z możliwościami dla obu, możemy rozważyć obstawienie, że mecz nie zakończy się remisem. Dynamikę zmian można zatem uczynić opłacalną dzięki strategii wartości, w której zakładamy, że prawdopodobieństwo zakończenia gry w bieżącej sytuacji jest mniejsze niż to zawarte w limicie w momencie postawienia zakładu.

Dynamika uzupełniającaDruga dynamika to dynamika uzupełniająca, którą możemy nazwać dynamiką stabilności. Musi oczywiście opierać się na naszym przekonaniu, że prawdopodobieństwo, że obecny wynik jest ostateczny, jest większe niż to, co odzwierciedlają kwoty, a przynajmniej utrzyma się przez długi czas. Aby skorzystać z tej dynamiki, najlepszą opcją jest handel sportami.

Ostatecznie to nic innego jak rozpoznanie sytuacji, która długo się nie zmieni i wykorzystanie tego, że opłaty zmieniają się na naszą korzyść wraz z upływem minut. Przykładowo, jeśli widzimy mecz, w którym sytuacja obu drużyn jest poświęcona pomocy, bez okazji do zdobycia bramki, i uważamy, że to potrwa w czasie, możemy postawić na remis i później w trakcie meczu, jeśli się otworzy, zamknij tę pozycję, handlując lub zabezpieczając alternatywne wyniki.

To samo dotyczy przypadku, gdy drużyna prowadzi na tablicy wyników i nie widzimy żadnego czynnika, który skłania nas do myślenia, że ​​rywal może wyrównać lub wygrać mecz. Jak zaobserwowano, rozważenie obu dynamiki opiera się na subiektywnych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę przez gracza. Jest rzeczą oczywistą, że ten rodzaj zakładów na żywo bez wsparcia pozycji przedmeczowej jest najbardziej skomplikowany do analizy.