bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2020
  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 8194

Opolskie: Bielszczanka spowodowała śmiertelny wypadek?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z Kluczborka (województwo opolskie) ustalili tożsamość osoby kierującej oraz odnaleźli samochód biorący udział w wypadku drogowym na DK-11, w którym zginął 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze na terenie Bielska - Białej zatrzymali 71-letnią kobietę podejrzaną o spowodowanie tego wypadku. Sąd w stosunku do kierującej zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Bielszczanka, która spowodowała śmiertelny wypadek, zatrzymana
Bielszczanka, która spowodowała śmiertelny wypadek, zatrzymana · fot. KPP Kluczbork


- Do śmiertelnego wypadku doszło w pierwszych dniach listopada br., pomiędzy miejscowościami Ciarka i Wojciechów. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca samochodu osobowego miał wyprzedzać „na trzeciego”. W ten sposób doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym zginął 25-letni kierowca opla - relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

- Sprawę pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze z kluczborskiej komendy. Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowe, wielogodzinne ustalenia operacyjne, doprowadziły funkcjonariuszy do osoby, która miała być odpowiedzialna za to zdarzenie. Okazała się to 71-letnia kobieta, mieszkanka Bielska- Białej - dodają kluczborscy stróże prawa.

Zatrzymana kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym wobec 71-latki zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

mp / bielsko.info, źródło: KPP Kluczbork

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj