bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 1924

Skradli 84-letniej seniorce 6 tysięcy złotych, szuka ich policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poszukują sprawców kradzieży pieniędzy na szkodę 84-letniej seniorki. Sprawcy podając się za pracowników sieci wodociągowej weszli do mieszkania, a następnie wykorzystując nieuwagę seniorki, skradli jej blisko 6 tysięcy złotych.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Skradli 84-letniej seniorce 6 tysięcy złotych, szuka ich policja · fot. KWP Katowice


- Do zdarzenia doszło 4 listopada 2020 roku, około godziny 13.00 w Bielsku-Białej w dzielnicy Hałcnów. Do 84-letniej seniorki przyszli kobieta i mężczyzna. W rozmowie z gospodynią przedstawili się jako pracownicy wodociągów, nie okazali jednak legitymacji. Twierdzili, że kobieta ma nadpłatę na rachunku i przyszli jej wypłacić nadpłaconą kwotę w wysokości 100 zł. Po tym pretekstem udało im się wejść od mieszkania, tam powiedzieli seniorce, że mają jedynie banknot o nominale 200 złotych i poprosili, aby wydała im resztę. Kiedy pokrzywdzona poszła po gotówkę, sprawcy zobaczyli, gdzie przechowuje pieniądze. Następnie odwrócili jej uwagę i skradli pieniądze - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Rysopisy sprawców


Kobieta: Wiek z wyglądu około 30 - 40 lat, średni wzrost, ciemne proste włosy. Ubrana była w długi popielaty płaszcz, w dolnej części czarno-zielony. Nosiła niewielką torebkę.

Mężczyzna: Wiek z wyglądu co najmniej 25 lat, wyższy od towarzyszącej mu kobiety. Włosy krótko ostrzyżone, koloru blond. Ubrany był w płaszcz koloru beżowego.


- Powyżej opisane zdarzenie to popularna metoda oszustwa, przez którą można stracić oszczędności całego życia. Jeśli przyszedł do Państwa ktoś podający się za urzędnika lub pracownika operatora mediów takich jak prąd, woda lub gaz powinien okazać stosowny dokument oraz mogą Państwo poprosić o odsłonięcie twarzy w celu jego identyfikacji. Można także zadzwonić do biura urzędu lub obsługi klienta, aby upewnić się, że jest on rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Zachęcamy także, aby posiadaną w domu gotówkę przechowywać w kilku miejscach, aby w razie jej kradzieży nie stracić całej kwoty - zwraca uwagę rzecznik prasowy bielskich stróżów prawa.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Bielsku-Białej, tel. 47 857 14 20, 47 85 712 80 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55. Poczta elektroniczna kryminalny@bielsko.ka.policja.gov.pl

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.