bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 7430

Prezydent popiera „wojnę”? Mocna wymiana zdań samorządowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Nie milkną kontrowersje związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. ustawy antyaborcyjnej. Orzeczenie wzbudziło Strajki Kobiet, które odbyły się m.in. w Bielsku-Białej. Wydarzenia te rykoszetem odbiły się także w miejscowym samorządzie.

protest
Prezydent popiera „wojnę”? Mocna wymiana zdań samorządowców · fot. bielsko.info


- Nie mogę być obojętny na to co się dzieje w całym kraju, w tym również w naszym mieście. Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego została rozpętana wojna, fala nienawiści rozlewa się na cały kraj, a brutalne zachowanie jest na porządku dziennym. Atakowany jest Kościół, zakłócane msze święte, a do awantur włączana jest młodzież oraz dzieci. (...) Ze smutkiem przeczytałem, że Pan Prezydent całym sercem wspiera protestujących. (...) Panie Prezydencie - poparcie wojny, awantur, łamania prawa jest niedopuszczalne - napisał w swej interpelacji bielski radny Andrzej Gacek.

Na opinię radnego zareagował wywołany do tablicy Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. - Nie mogę się zgodzić z narracją, która jednoznacznie sugeruje, że w naszym mieście regularnie dochodzi do "brutalnych zachowań, zakłócania mszy świętych", czy wręcz "ataków na Kościół" przez osoby, które - w kontekście ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego - postanowiły publicznie wyrazić swoje poglądy. Nie odebrałem takich sygnałów zarówno od mieszkańców, jak i od służb porządkowych, w związku z czym wnioskuję, że albo do takich sytuacji nie doszło wcale albo miały inne charakter incydentalny i o wiele łagodniejszy, niż można byłoby przypuszczać po przeczytaniu interpelacji - skomentował włodarz miasta.

protest - aborcja
Prezydent popiera „wojnę”? Mocna wymiana zdań samorządowców · fot. bielsko.info


Prezydent dodał, że "zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski", w tym mieszkańcom Bielska-Białej, "to kompetencje policji". - Mało tego, aktualnie zgodnie z poleceniem wojewody śląskiego, straż miejska w Bielsku-Białej również podlega Komendantowi Miejskiemu Policji - podkreślił Klimaszewski.

Do ostrej wymiany zdań na temat działania służb w czasie Strajków Kobiet w Bielsku-Białej doszło również na październikowej sesji bielskiej Rady Miejskiej. Głos w tej sprawie zabrała Barbara Waluś z klubu PiS. Odpowiedział jej radny Krzysztof Jazowy z PO, który nazwał radną z ramienia PiS "wcielonym diabłem". Więcej o tej sytuacji portal bielsko.info pisał tutaj.

raz, mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj