bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 2149

[FOTO] Przez pandemię skromne obchody Święta Niepodległości

Tradycyjnie w przeddzień 11 listopada delegacje władz samorządowych - prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik z towarzyszeniem przedstawicieli służb mundurowych: policjantów, strażaków, żołnierzy i strażników miejskich - złożyły wiązanki kwiatów w ponad dwudziestu miejscach pamięci w całym mieście.

Przez pandemię skromne obchody Święta Niepodległości - 10.11.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


To skromna oprawa obchodów Święta Niepodległości w Bielsku-Białej. Podobnie jak w całej Polsce, tak i w naszym mieście nie odbędą się tradycyjne obchody uroczystości z okazji 11 listopada. Wszystko ze względu na sytuację pandemiczną. Flagami państwowymi zostały udekorowane bielskie ulice i gmachy. W Święto Niepodległości w Bielsku-Białej zostanie odprawiona tylko uroczysta msza, nie będzie przemarszu ani tradycyjnego apelu poległych na Cmentarzu Wojska Polskiego.

Obchody Święta Niepodległości akcentują też w swoich programach placówki edukacyjne i kulturalne Bielska-Białej. Bielskie Towarzystwo Muzyczne przygotowało film - koncert "Na drodze do niepodległości". Tematem przewodnim obrazu jest przypadająca w tym roku 100. rocznica powrotu Bielska do Polski. Film - koncert można obejrzeć na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury oraz na Facebooku tej instytucji. Koncert on-line z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował też Dom Kultury w Komorowicach. Można go obejrzeć na Facebooku placówki. Natomiast na Facebooku Domu Kultury w Kamienicy jest fotorelacja z wystawy Niepodległa na 102.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.