bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 3161

Więcej rowerów „wyjedzie” na Szyndzielnię

Trwają przymiarki do wzbogacenia infrastruktury rowerowej kolejki linowej „Szyndzielnia”. Po wydaniu zgód przez Transportowy Dozór Techniczny na gondolach pojawią się dodatkowe „wieszaki”. Przy kolei pojawi się także punkt serwisowy i myjka dla rowerów.

szyndzielnia,górna stacja
Więcej rowerów „wyjedzie” na Szyndzielnię · fot. bielsko.info


Po montażu "wieszaka" do przewozu rowerów na każdej gondoli Kolei Linowej "Szyndzielnia" oraz budowy platformy wejściowej dla rowerzystów, infrastruktura w tym rejonie stała się dużo bardziej praktyczna dla użytkowników "dwóch kółek", jeżdżących na bielskich trasach Enduro Trails - zauważył miejscowy radny Rafał Ryplewicz. Jak jednak podkreślił przedstawiciel bielszczan, "środowisko to od jakiegoś czasu postuluje rozwinięcie tej infrastruktury o kolejne elementy".

- Chciałbym w imieniu rowerzystów poprosić o instalację po drugiej stronie wszystkich gondoli drugiego "wieszaka" do przewozu rowerów, co pozwoli zwiększyć przepustowość transportu sprzętu, a tym samym zredukować bardzo często irytujące kolejki podczas weekendów oraz dni wolnych od pracy. Ponadto w okolicach dolnej stacji kolei przydałby się punkt samoobsługi napraw rowerów wraz ze stacjonarnymi stojakami rowerowymi, pompką oraz podstawowymi narzędziami. Bardzo przydatny każdemu rowerzyście byłby również wielostanowiskowy punkt, w którym rowery po skończonej jeździe mogłyby zostać umyte z błota za pomocą wysokociśnieniowego strumienia wody - sugeruje radny.

Kolej linowa na Szyndzielni po modernizacji
Więcej rowerów „wyjedzie” na Szyndzielnię · fot. BM / bielsko.info


Jak dowiadujemy się w bielskim magistracie, urzędnicy prowadzili rozmowy z producentem wagonów kolei w sprawie montażu dodatkowego "wieszaka". - Rozmowy zakończono w lipcu przekazaniem dokumentacji technicznej wymagającej uzgodnienia z Transportowym Dozorem Technicznym. Ponadto Zakład Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego (operator kolei "Szyndzielnia" - przyp.red.) uzupełnił ją również o dodatkowe wymagane dokumenty m.in. analizę bezpieczeństwa i opinię Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie sprawa jest rozpatrywana w TDT. "Wieszaki" zostaną zamontowane zaraz po otrzymaniu uzgodnień - zapewnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jeśli chodzi o samoobsługowy punkt serwisowy do naprawy rowerów, to został taki zamówiony i ma się pojawić przy kolejce jeszcze w tym roku. Jak poinformował wiceprezydent, zakupiono także elementy punktu do mycia rowerów. - Z uwagi na konieczność wykonania prac ziemnych związanych z odpowiednim odwodnieniem terenu, instalację punktu przełożono na termin przestoju kolei w trakcie sezonowego przeglądu technicznego, a więc na drugą połowę listopada - wyjaśnił Kucia. - Po konsultacjach z rowerzystami ustalono, że nie będzie to "myjka ciśnieniowa", gdyż taką myjka nie powinno się myć rowerów - dodał wiceprezydent.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.