Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 1633

MZK Bielsko-Biała przetestuje nowoczesne, wirtualne kasowniki

Wirtualny bilet na karcie płatniczej - takie nowe rozwiązanie będzie testowane w autobusach bielskiego MZK. Przewoźnik podpisał umowę z firmą Mera Systemy na przeprowadzenie półrocznego programu pilotażowego. W tym czasie pasażerowie podróżujący linią numer 1 będą mogli korzystać z nowoczesnych kasowników. Pozwolą one na wnoszenie opłaty za przejazd za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona.

MZK Bielsko-Biała przetestuje nowoczesne, wirtualne kasowniki
MZK Bielsko-Biała przetestuje nowoczesne, wirtualne kasowniki · fot. MZK Bielsko-Biała


- W tym systemie całkowicie eliminujemy bilety papierowe, eliminujemy z tego systemu także gotówkę. Płatności będą wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to zatem rozwiązanie bardzo nowoczesne, ale też przyjazne środowisku, do czego przywiązujemy dużą wagę - podkreśla prezes MZK Bielsko-Biała, Hubert Maślanka.

Obsługa kasowników jest bardzo intuicyjna - wystarczy wybrać typ biletu jednorazowego na ekranie urządzenia, ustalić ich liczbę, a następnie przyłożyć kartę lub telefon. Na ekranie głównym wyświetli się informacja o pobranej opłacie. To całkowicie bezpieczny system - MZK podczas transakcji nie będzie miał dostępu do danych finansowych konta. Cennik będzie taki sam, jak obowiązujący w biletomatach czy kasach. Podróżni nie otrzymają papierowego biletu - będzie on zapisany na ich karcie lub w telefonie. W trakcie kontroli wystarczy zbliżyć nośnik do urządzenia kontrolerskiego. Taki sprzęt także trafi na testy.

Pilotaż rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia. - Nasza Spółka bardzo chce rozbudować system dystrybucji biletów komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej. Chcemy wybrać takie rozwiązanie, które będzie najlepsze dla naszych pasażerów. Czy będzie to ten system? To okaże się po zakończeniu pilotażu, czyli w maju przyszłego roku - wyjaśnia Maślanka. W planach jest także kampania informacyjna skierowana do pasażerów komunikacji miejskiej.

mp / bielsko.info, źródło: MZK Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.