bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2020
  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 1414

Zostań patronem akcji "Rower pomaga" fundacji "Arka"

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze, ekologii i działań społecznych do zostania patronem akcji "Rower Pomaga".

Start akcji "Rower pomaga"
Zostań patronem "Rower pomaga" fundacji ekologicznej "Arka" · fot. Fundacja ekologiczna "Arka"


Fundacja ekologiczna "Arka" akcję "Rower pomaga" organizuje od 2015 roku. Tradycyjnie łączy w niej tematyki ekologiczną i społeczną. Namawia wszystkich rowerzystów, aby dołączyli do akcji na Endomondo lub wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. Osoby, które to zrobią, od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. Przejechane kilometry fundacja zamienia na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka.

- Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 62 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 62 wymarzonych rowerów. W sumie przez 6 lat już ponad 300 rowerów trafiło do dzieci - informuje fundacja ekologiczna "Arka".

- To niesamowite, że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 6 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno - społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 7500 tysiąca rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji "Rower pomaga" i prezes "Arki".

Zostań patronem "Rower pomaga" fundacji ekologicznej "Arka"
Zostań patronem "Rower pomaga" fundacji ekologicznej "Arka" · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


Na co fundacja zbiera środki? - Koszt roczny akcji Rower Pomaga to od 30 do 150 tysięcy złotych, w zależności od poziomu, na którym ją organizujemy. W tym większość to koszt zakupu rowerów dla dzieci. W tych trudnych czasach chcemy oczywiście akcję utrzymać, ale także rozwijać. Środki zbieramy na prowadzenie akcji (zakładanie celów dla grup rowerzystów, prowadzenie strony, FB, przygotowywanie indywidualnych plakatów, banerów) zakup rowerów dla dzieci oraz na dostarczenie, organizację warsztatów, happeningów, akcji medialnych - zwraca uwagę bielska organizacja.

- Chcielibyśmy mieć pewne środki na organizację samej akcji, a nie większość energii poświęcać na zbieranie kasy, żeby kupić kolejne rowery. Cierpi na tym sama akcja, a zwłaszcza wy, jej uczestnicy, bo nie mamy czasu, aby wam odpisać, wrzucić na stronę wasze akcje w ramach Rower Pomaga czy przyjechać z happeningiem i po prostu się poznać! Ale dołączenie do Patronite, mamy nadzieję, pozwoli nam doświadczyć tego, że dla części osób nasza praca ma sens, że jest ważna. Dla każdego działacza to często nawet ważniejsze od kasy. I mamy nadzieję, że grono Przyjaciół/ Patronów akcji ROWER POMAGA będzie się rozwijać i stworzymy razem największą akcję w Polsce, a może i na... - podsumowuje fundacja ekologiczna "Arka".

Zbiórka na portalu patronite.pl dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.