bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 2575

"Polska 2050" zorganizowała zbiórkę dla Szpitala Pediatrycznego

Za nami:

Stowarzyszenie Polska 2050 - Śląskie organizuje akcję zbiórki potrzebnych artykułów dla Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej w ramach akcji #GramyWKolory.

szpital pediatryczny
"Polska 2050" zorganizowała zbiórkę dla Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Psychiatria dziecięca jest obecnie w ciężkim kryzysie. Największy dziecięcy telefon zaufania w Polsce odbiera 20 telefonów dziennie od młodych ludzi chcących popełnić samobójstwo. Jesteśmy drugim krajem w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży. Nie bądźmy obojętni! - apeluje stowarzyszenie "Polska 2050 - Śląskie".

Wszystkie chętne osoby mogą okazać wsparcie lokalnie dla Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. - Zapraszamy do udziału w zbiórce darów, które ułatwią dzieciom pobyt w szpitalu i pomogą w przejściu terapii, a specjalistom znacząco poprawią jakość pracy. Nie zmienimy od razu całego systemu wsparcia psychologicznego dla dzieci w Polsce, ale możemy już teraz zrobić krok w tym kierunku tak, aby terapeuci i lekarze mogli skuteczniej wykonywać tę ciężką i odpowiedzialną pracę - dodaje organizacja.

W wydarzeniu na Facebooku znajdują się szczegóły dotyczące zbiórki. Potrzeby są bardzo różne, od materiałów do decoupage, wyszywania i innych zajęć plastycznych, po komplety pościeli, głośniki do muzykoterapii i drukarkę ze skanerem.

Zbiórka potrwa do końca listopada 2020 roku.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.