REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 30 lipca 2012
  • 11 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 8998

Rusza budowa Stadionu Miejskiego

Na tę informację czekali wszyscy sympatycy bielskiego sportu. Jest prawomocne pozwolenie na budowę Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Oznacza to, że wysiłki bielskiego samorządu, by inwestycja mogła się rozpocząć zostały zwieńczone sukcesem. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a roboty przy ul. Rychlińskiego ruszą w pierwszej połowie sierpnia.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Tak będzie wyglądał nowy stadion.


Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Prace zakończą się w 2014 roku


Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Wizualizacja nowego obiektu sportowego


Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Na stadionie występować będą piłkarze Podbeskidzia


Inwestycja będzie realizowana w miejscu obecnego stadionu. Jej wykonawcą będzie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić 15 tys. 292 widzów. Trybuny będą zadaszone, co zapewni kibicom możliwość oglądania spotkań w doskonałych warunkach, bez względu na pogodę. Stadion będzie posiadał sztuczne oświetlenie o mocy 2000 luxów.

Zgodnie z założeniami projektu, całość prac będzie realizowana etapami. W pierwszej kolejności roboty skoncentrują się na trybunie północnej. Wykonane zostanie zadaszenie, niezbędne elementy konstrukcyjne, stacja trafo i rozdzielnia elektryczna. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół stadionu. Po zakończeniu pierwszego etapu robót, trybuna północna będzie liczyła 2 tys. miejsc w tym tysiąc pod dachem, spełniając tym samym wymogi licencyjne PZPN i Ekstraklasy.

W drugim etapie roboty przeniosą się na trybunę wschodnią. Trzeci etap budowy obejmie trybuny: południową i zachodnią. Wtedy zostanie rozebrana obecna trybuna zadaszona wraz z zapleczem klubowym. Finalizacja inwestycji nastąpi podczas etapu czwartego, kiedy to zostaną wykonane narożniki stadionu oraz zdemontowane zostanie obecne oświetlenie.

W ramach zaplanowanych robót wykonane zostaną pomieszczenia pod trybunami północną i wschodnią, nastąpi także rozruch wszelkich instalacji. Po zakończeniu tego etapu Stadion Miejski będzie mógł przejść niezbędne odbiory i zostanie oddany do użytku.

Prace mają zakończyć się w 2014 roku. Zarządcą nowego obiektu będzie Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.