bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 1702

Rada Gospodarcza - nowy organ doradczy prezydenta Bielska-Białej

Nowy organ doradczy ma prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. To Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta powołana do życia 12 października br. Zespół ma już za sobą pierwsze posiedzenie, które odbyło się w trybie on-line. Rada wybrała na nim swoje prezydium - przewodniczącym gremium został Janusz Szymura, prezes firmy Rekord Systemy Informatyczne sp. z o.o.

Rada Gospodarcza - nowy organ doradczy prezydenta Bielska-Białej
Rada Gospodarcza - nowy organ doradczy prezydenta Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej to zespół opiniodawczo-doradczy, który będzie zabierał głos w sprawach gospodarczych i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W skład organu weszło 21 osób; to przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji i instytucji z miasta, zajmujących się przedsiębiorczością i rynkiem pracy, a także przedstawiciele uczelni wyższych z Bielska-Białej.

Rada będzie opiniować projekty dokumentów dotyczących polityki gospodarczej miasta i konsultować projekty uchwał w tym zakresie. Do jej zadań należy również aktywizacja gospodarcza Bielska-Białej poprzez wspieranie inicjatyw, projektów i rozwiązań w zakresie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. Organ ma wspierać działania służące rozwojowi współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a szkołami zawodowymi i średnimi, a także przedstawiać stanowiska, opinie, uwagi i wnioski oraz konsultować inne sprawy zgłoszone przez prezydenta, członków rady oraz inne organizacje środowiska gospodarczego i otoczenia biznesu.

Propozycja powołania rady gospodarczej pojawiła się w trakcie prac nad przygotowaniem Zintegrowanej diagnozy dla miasta Bielska-Białej na potrzeby nowej strategii rozwoju miasta. Rada została powołana na czas kadencji prezydenta miasta. Inauguracyjne posiedzenie odbyło się 27 października br. w formie on-line.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.