bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 2553

Odzyskano luksusowe samochody

Samochody o wartości 240 tys. zł - audi Q7 i volkswagena passata highline - odzyskali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i śledczy z bielskiej Prokuratury Północ. 60-letniemu właścicielowi bielskiej firmy, który brał auta w leasing i nie płacił rat za przestępstwa te grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń prowadzonego w tej sprawie pod nadzorem bielskiej Prokuratury Północ śledztwa wynikało, że bielszczanin wziął w leasing z poznańskiej firmy dwa luksusowe pojazdy. W marcu 2010r. przestał płacić raty. Nie reagował też na pisma zmuszające go do zwrotu wyleasingowanych aut.

Wreszcie poznańska firma postanowiła zwrócić się o pomoc w odzyskaniu pojazdów do policji i prokuratury. Kilka dni temu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli jeden z pojazdów - volkswagena passata highline - w centrum miasta.

Zatrzymali kierującego nim 53-letniego obywatela Kazachstanu. Już następnego dnia śledczy zabezpieczyli kolejny z przywłaszczonych pojazdów. Oba samochody zostały przetransportowane na strzeżony parking policyjny.

Po przeprowadzeniu badań przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego co do zgodności numerów VIN, zostaną zwrócone firmie leasingowej. 60-letni właściciel bielskiej firmy, który brał auta w leasing i nie płacił rat usłyszy zarzuty przywłaszczania mienia znacznej wartości, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.