bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 1115

Łóżko domek - kreatywny świat malucha

Materiał partnera:

Gdy Twoja pociecha przestaje być niemowlakiem nadchodzi kolejny etap waszego życia domowego - zmiana z łóżka niemowlęcego na... No właśnie, jakie miejsce do spania będzie bezpieczne, wygodne, przyjazne dla dziecka a zarazem oryginalne i uniwersalne? Odpowiedź jest prosta: łóżko domek! To rozwiązanie nie tylko ucieszy malucha, rodzeństwo ale i rodziców. Oto kilka faktów na temat tego wyjątkowego łóżka.

1. Nie tylko domek do spania
2. Łóżko domek - beztroska zabawa
3. Kreatywna przestrzeń dla kilkulatka

Nie tylko domek do spaniaNajważniejszym kryterium przy urządzaniu pokoju czy przestrzeni dla kilkulatka powinna być funkcjonalność wyposażenia, jego bezpieczeństwo, wygoda no i oczywiście aspekt estetyczny. Często niemowlę śpi z rodzicami, więc warto wybrać łóżko, w którym będzie samo chętnie i bez obaw zasypiać. Łóżko domek jest idealnym wyborem. Jego konstrukcja jest solidna i bezpieczna, stelaż mocny, a wygodny materac gwarantuje komfortowy sen. Dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i prywatności zapewni baldachim zawieszony na belkach. Jeśli lubisz poczytać dziecku bajki na leżąco, albo chcesz czuwać przy nim w czasie choroby, należy zawczasu pomyśleć o większym rozmiarze materaca i odpowiednio wytrzymałym stelażu. Z kolei łóżko domek z szufladą na pościel zaoszczędzi sporo miejsca i jest bardzo praktyczne.

Łóżko domek - beztroska zabawaKto z nas w dzieciństwie nie lubił zabawy w dom albo nie marzył o własnym domku? Łóżko domek to idealne miejsce nie tylko do spania ale do zabawy w pojedynkę, z rodzeństwem czy kuzynostwem. Dzięki wytrzymałej konstrukcji zniesie wszystkie dziecięce skoki, fikołki i inne figle. Warto przy wyborze łóżka domku zwrócić uwagę na jakość wykonania belek, oszlifowanie i wygładzenia krawędzi, co zagwarantuje maluchowi beztroską i swobodną zabawę.

Ten nietypowy projekt łóżka rozwija też u dziecka wyobraźnię przestrzenną. Kilkulatek może wieszać zabawki na konstrukcji belek, czy bawić się pod zakrytym narzutą meblem. Często staje się ono sekretnym miejscem, czy kryjówką w zabawie „w chowanego”. Możliwości są nieograniczone jak wyobraźnia. Co ciekawe, łóżko domek jest tak samo lubiane przez dzieci w różnym wieku, zarówno przez chłopców jak i dziewczynki

Kreatywna przestrzeń dla kilkulatkaNiezależnie od posiadania przez malucha własnego pokoju czy tylko kącika w pomieszczeniu, rodzice pragną zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego, psychicznego oraz emocjonalnego. Wystrój i funkcjonalność powinny iść w parze oraz odpowiadać potrzebom i kształtującej się osobowości dwulatka czy trzylatka. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem przyjaznym dla dziecka jest łóżko domek. To nie tylko klucz do spokojnego snu ale i wyjątkowe miejsce rozwijania wyobraźni przez swobodną i twórcza zabawę.