Wiadomości

  • 29 lipca 2012
  • 25 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 6352

T.Rex i Zakopawer w Bielsku

Za nami:

W sobotę, 25 sierpnia na zadaszonym terenie obok hali Pod Dębowcem odbędzie się koncert na pożegnanie lata. Wystąpi legenda glam rocka lat 70-tych, zespół T.Rex oraz Zakopower.

zakopower
Zakopower, wystąpi w Bielsku 25 sierpnia


T.Rex, to brytyjska grupa muzyczna, która założona została w Londynie w latach sześćdziesiątych, a zyskała sławę w latach siedemdziesiątych jako grupa glamrockowa. Zespół został założony przez nieżyjącego już Marca Bolana. Wylansował takie przeboje jak "Children of the revolution" oraz "Get in on", który królował na listach przebojów całego świata.

W 1997 z okazji 20 rocznicy śmierci legendarnego wokalisty zespołu - Marca Bolana, grupa na czele z Robem Bensonem - wokalistą o głosie prawie identycznym z głosem Bolana została reaktywowana przez Mickey Finna - bębniarza zespołu. Zespół koncertuje obecnie na całym świecie występując na największych festiwalach rockowych.

Zakopower, łączą góralskie melodie i nowoczesne, przebojowe brzmienia. Słuchaczy zachwyciła ich najnowsza (platynowa) płyta Boso z której pochodzą takie przeboje jak "Boso" czy "Bóg wie gdzie". Frontmanem zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka.

Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny, miejsca stojące.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj