bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 2823

[FOTO] Remont przejścia pod aleją generała Andersa zakończony

W październiku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył remont przejścia podziemnego pod Aleją gen. Władysława Andersa, na terenie osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej.

Remont przejścia pod aleją generała Andersa zakończony · fot. MZD Bielsko-Biała


Obiekt został wybudowany w 1994 roku według powszechnie stosowanych wówczas technologii i standardów wykończenia. Minione ćwierćwiecze odcisnęło na nim swoje piętno, a zużycie elementów wyposażenia i działania wandali stan ten tylko pogłębiły. Miejski Zarząd Dróg zdecydował więc o przeprowadzeniu remontu przejścia. Objął on jego konstrukcję, wyposażenie oraz oświetlenie. Obiekt otrzymał także system monitorowania wizyjnego z podpięciem do miejskiej sieci monitoringu. W sumie teren przejścia obserwują teraz cztery kamery, jedna dotychczasowa oraz trzy zupełnie nowe.

W zakresie konstrukcji i wyposażenia prace objęły lokalne naprawy posadzki i schodów, uzupełnienie odwodnienia liniowego, renowację ścian (w tym usunięcie licznych warstw graffiti, wykonanie nowych tynków i pomalowanie). Finalnie ściany zostały zabezpieczone powłoką antygraffiti. Wszystkie balustrady dostosowano w zakresie wysokości do obowiązujących przepisów, zabezpieczając je także antykorozyjnie. Istniejące oświetlenie przejścia, nie odpowiadające aktualnym wymogom, zostało zmodernizowane przy zastosowaniu opraw LED. W efekcie przejście jest teraz lepiej doświetlone, a dzięki temu bardziej bezpiecznie i przyjazne. Remont trwał od lipca do października 2020 r., a jego koszt zamknął się w kwocie 240 000 zł.

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.