bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 2839

Turek spędzi półtora roku w więzieniu - finał głośnej sprawy

Zapadł wyrok Sądu Rejonowego w Pszczynie, dotyczący śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie w sprawie przemytu przez granicę z Republiki Słowackiej do Polski 6 cudzoziemców.

zatrzymanie imigrantów
Zatrzymano sześcioro nielegalnych imigrantów z bliskiego wschodu - 22.01.2020 · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


O tej sprawie portal bielsko.info informował w styczniu tego roku. Wtedy to funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego (obywatela Turcji), który przemycił ze Słowacji do Polski, ukrytych w kierowanym przez siebie samochodzie ciężarowym 6 nielegalnych migrantów. Przemycani cudzoziemcy to obywatele Iraku, Syrii oraz Turcji. Celem ich podróży była Europa Zachodnia.

- Obywatel Turcji oskarżony o organizowanie cudzoziemcom przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy, tj. o przestępstwo z art. 264 § 3 kk. został skazany na karę pozbawienia wolności na okres 1 roku i 6 miesięcy, bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Sąd także orzekł wobec niego karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia wszystkich kosztów przeprowadzonego postępowania karnego - informuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Turek od dnia zatrzymania w styczniu do czasu, kiedy zapadł wyrok w Sądzie Rejonowym w Pszczynie - pozostawał tymczasowo aresztowany.

mp / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.