bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 2232

Chcieli 50 tys. zł, bili i grozili

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przemocą i groźbami usiłowali zmusić 25-letnią bielszczankę do zwrotu ponad 50 tys. zł. Za przestępstwa te sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta powoływała się na wpływy w różnych instytucjach obiecując załatwienie urzędowych spraw. Zapewnienia o doskonałej znajomości procedur prawnych były na tyle przekonujące, że mężczyźni przekazywali jej pieniądze.

Kiedy zorientowali się, że zostali oszukani postanowili na własna rękę wymierzyć sprawiedliwość. Chcąc odzyskać zagarnięte ponad 50 tys. zł. pobili pokrzywdzoną i grozili jej śmiercią. Ofiara w obawie o swoje życie zgodziła się na zwrot gotówki w umówionym miejscu.

Zanim doszło do przekazania pieniędzy powiadomiła policję. Sprawcy wpadli w zaplanowaną przez kryminalnych zasadzkę. Trzej mężczyźni w wieku od 26-31 lat trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty zmuszania pokrzywdzonej przemocą i groźbą do zwrotu wierzytelności, za co grozi im do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozory policyjne.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.