bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 30887

[FOTO] Biały proszek w liście. Ewakuacja firmy przy Cieszyńskiej

Dużo strachu najedli się pracownicy jednej z bielskich firm zlokalizowanych przy ul. Cieszyńskiej. Na adres placówki przyszedł list, w którym znajdował się biały proszek. Wszczęto procedury alarmowe.

Biały proszek w liście do jednej z bielskich firm - 19.10.2020 · fot. sid / bielsko.info


Na miejscu błyskawicznie zjawili się strażacy z JRG-2 w bielskiej Wapienicy. Pluton chemiczny z JRG-1 był w tym czasie niedostępny (inna interwencja). Ze wsparciem przyjechali strażacy z Katowic, którzy takżę dysponują specjalistycznym sprzętem potrzebnym do zwalczania zagrożeń chemicznych.

Z placówki ewakuowano 19 pracowników. Dwie kobiety, które miały kontakt z listem zostały odizolowane. Nie wymagają pomocy medycznej. Wszyscy czują się dobrze. Trwa rozpoznanie chemiczne i czynności policji zmierzające do ustalenia nadawcę feralnego listu. Jak udało nam się ustalić, koperta była zaadresowana na maszynie do pisania i wewnątrz za wyjątkiem proszku nie było nic więcej (żadnego pisma, listu etc.).

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.