Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 2727

Teatr Polski szkoli się, by być bardziej dostępny dla niepełnosprawnych

15 października obchodzimy Dzień Białej Laski. To dobra okazja, by opowiedzieć o tym, co dzieje się ostatnio w Teatrze Polskim. 13 października odbyło się tam już drugie integracyjne szkolenie dla pracowników obsługi widzów, kasy oraz współpracujących z Teatrem wolontariuszek z „Redakcji BB”, które angażują się w pomoc organizacyjną przy cyklu „Spektakle bez barier”. Wszystko po to, by Teatr stawał się bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Pracownicy Teatru Polskiego szkolą się dla niepełnosprawnych - 13.10.2020 · fot. Dorota Koperska / Teatr Polski w Bielsku-Białej


- Zależy nam, żeby osoby z niepełnosprawnościami czuły się w Teatrze Polskim jak najlepiej. Dlatego szkolimy się, by podnieść kompetencje i poszerzyć wiedzę naszych pracowników w zakresie obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, a jest to niemała i szczególnie ważna grupa naszych widzów - mówią pracownicy Teatru.

Pierwsze szkolenie odbyło się w sierpniu i dotyczyło obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku. Prowadzone było przez pracowniczki Stowarzyszenia Dobrze z Krakowa - Paulę Cupryan i Natalię Kaczor. Drugie szkolenie przeprowadziły Wioletta Boczar-Dominiak i Magda Brumirska-Zielińska z Fundacji Katarynka z Wrocławia.

Przedmiotem szkoleń były między innymi specyficzne potrzeby widzów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, obalanie funkcjonujących w powszechnej świadomości nieprawdziwych stereotypów na ich temat, savoir vivre w kontaktach z osobami o specjalnych potrzebach.

Jednak najważniejsza była część praktyczna każdego ze szkoleń, w której pracownicy uczyli się m.in. jak być przewodnikiem osoby niewidomej, poznawali podstawy polskiego języka migowego oraz podstawowe wyrażenia pomocne w pracy z widzem niesłyszącym.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj