bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 575

Czeka Cię wybór unitu stomatologicznego? Zobacz, czym się kierować podczas zakupu

Materiał partnera:

W centralnym punkcie każdego gabinetu dentystycznego zawsze znajduje się unit. Jest to kompleksowo zaprojektowany fotel, występujący w zestawie z konsolą dla lekarza i asystenta, sterownikami, blokiem spluwaczki i innymi akcesoriami. Słowem, unit jest nowoczesnym stanowiskiem, umożliwiającym stomatologowi pracę. Wybór funkcjonalnego modelu jest jedną z najważniejszych decyzji zakupowych, przed którymi prędzej czy później stanie każdy stomatolog, urządzający własny gabinet. O czym pamiętać, przeglądając oferty sklepów dentystycznych?

Czeka Cię wybór unitu stomatologicznego? Zobacz, czym się kierować podczas zakupu


Ergonomiczne stanowisko pracy stomatologa, czyli unit dla wymagającychAby pacjent odwiedzający Twój gabinet stomatologiczny został obsłużony w pełni profesjonalnie, musisz zadbać o to, by mógł on zasiąść na nowoczesnym fotelu. Będzie to możliwe wyłącznie wtedy, gdy zaopatrzysz się w unit, zaprojektowany z myślą o oczekiwaniach nowoczesnych stomatologów. Do najważniejszych kryteriów decydujących o tym, czy unit stomatologiczny jest wyrobem godnym uwagi, od lat pozostaje jego ergonomia. Zarówno kształt fotela, jak również siedzenia dla lekarza i asysty, muszą być dopasowane do konkretnych potrzeb. Unit powinien mieć duży zakres regulacji, co pozwoli przyjmować na nim pacjentów o różnym wzroście, w tym dzieci. Najlepiej, gdy kształt poszczególnych elementów unitu jest dostosowany do tego, aby stomatolog mógł bezkolizyjnie obchodzić się z narzędziami.

Design też ma znaczenie. Unit stomatologiczny może być tani i atrakcyjnyObok ergonomii, niezwykle istotna jest jakość unitu. Konstrukcja powinna być wykonana przez renomowanego producenta, a tym samym wykazywać takie cechy, jak solidność i niezawodność. Sprzęt ma zapewnić ciągłość pracy, dlatego decydowanie się na tańszy, ale niepewny unit, nie jest dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że popularność unitów jest już na tyle duża, że firmy regularnie oferują atrakcyjne promocje, w ramach których można nabyć profesjonalny sprzęt w przystępnej cenie.

Uwagę należy zwrócić również na jakość oświetlenia oraz intuicyjność obsługi unitu, ze szczególnym naciskiem na nożny sterownik, który musi być regulowany. Wśród kryteriów zasługujących na uwzględnienie, pozostaje też design. Sklep dentystyczny LUBDENT to doskonały przykład miejsca, gdzie sprzedawane są eleganckie unity o nowoczesnym designie. Atrakcyjne dla oka i oferujące szereg udogodnień stanowiska, przyciągną uwagę każdego, kto szuka unitu na miarę XXI wieku. Dowiedz się więcej o dofinansowaniu zakupu sprzętu stomatologicznego i znajdź ofertę, która sprosta Twoim oczekiwaniom!