bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2020
  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 3960

Brak kładki utrudnia życie mieszkańcom Komorowic Krakowskich

Bielszczanie z Komorowic Krakowskich postulują wybudowanie kładki na potoku Kromparek, by mieć bliżej do kościoła, szkoły, centrum, czy choćby do najbliższego sklepu. Niestety, ich projekt w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego nie zebrał dostatecznej liczby głosów. Stąd apel do władz Bielska-Białej, by środki na budowę przeprawy zapisać w przyszłorocznym budżecie.

kładka, rzeka Biała
Kładka na rzece Białej w Komorowicach Krakowskich · fot. komorowice.pl


Budżet obywatelski to nie tylko szansa na to, aby mieszkańcy danej gminy czy miasta osobiście zadecydowali na co przeznaczyć część budżetu samorządu, ale poniekąd także sposób, by zakomunikować włodarzom, czego potrzebują w swej najbliższej ojczyźnie - w dzielnicy lub na ulicy, przy której mieszkają. Nie wszystkie bowiem zgłoszone pomysły mają możliwość na wygranie w głosowaniu. Co nie znaczy, że nie będą realizowane.

Z takiego najwidoczniej założenia wyszła bielska radna Urszula Szabla, która do władz Bielska-Białej zaapelowała o budowę kładki dla pieszych na potoku Kromparek - a więc realizację jednego z pomysłów bielszczan zgłoszonego co miejscowego budżetu obywatelskiego.

- W dopiero co zakończonym głosowaniu na projekty działań w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021 znalazła się propozycja wybudowania kładki dla pieszych na potoku Kromparek w dzielnicy Komorowice Krakowskie - poinformowała przedstawicielka mieszkańców. - Co prawda projekt ten nie wygrał w głosowaniu, ale uzyskał niebagatelną ilość głosów. zagłosowało na niego 380 osób - dodała.

Według radnej świadczy to o skali zapotrzebowania na tę inwestycję. Jak napisał autor projektu: "... zbudowanie kładki (na) potoku Kromparek oraz infrastruktury wokół niej (...) ułatwi i skróci drogę mieszkańców ulicy Barkowskiej i Bystrej do przystanku MZK i jedynego sklepu spożywczego w okolicy, znajdującego się przy ulicy Hałcnowskiej oraz pozwoli na szybsze (piesze) dostanie się do centrum Komorowic, gdzie znajduje się kościół, szkoła podstawowa i większe sklepy".

- Biorąc pod uwagę wyniki głosowania oraz znając z rozmów z mieszkańcami jak ważny jest dla nich problem, zwracam się z prośbą do pana prezydenta o uwzględnienie tej inwestycji w przyszłorocznym budżecie - napisała Szabla w swej interpretacji, która trafiła do władz Bielska-Białej.

Do tego wniosku bielski magistrat jeszcze się nie odniósł. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.