Wiadomości
- 14 października 2020
- 15 października 2020
- wyświetleń: 2527
Działacze bielskiego oddziału PCK odznaczeni Krzyżami Zasługi RP
We wtorek, 13 października w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli działacze, wolontariusze, honorowi krwiodawcy oraz opiekunowie Szkolnych Kół PCK. Prezydent RP odznaczył Krzyżami Zasługi kilku członków Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej.

Na wniosek Wojewody Śląskiego "za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za krzewienie idei czerwonokrzyskiej", Prezydent RP odznaczył 25 zasłużonych działaczy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Krzyżami Zasługi RP. Wśród wielu odznaczonych znaleźli się także członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej. I tak:
- Złotym Krzyżem Zasługi RP został odznaczony Pan Leszek Główka - Prezes Klubu HDK PCK „NEMAK Poland” w Bielsku-Białej,
- Złotym Krzyżem Zasługi RP - Pan Florian Borys - Członek Zarządu Miejsko-Gminnego Klubu HDK PCK w Wilamowicach,
- Brązowym Krzyżem Zasługi RP - Pani Marzena Kozłowska-Wolny - opiekun Szkolnego Koła PCK w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 w Bielsku-Białej,
- Brązowym Krzyżem Zasługi RP - Pani Bernarda Gola - mieszkanka Czechowic-Dziedzic, opiekun Szkolnego PCK w Szk. Podst. nr 7 im. K. Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach,
- Brązowym Krzyżem Zasługi RP - Pani Anna Orzech - opiekun Szkolnego Koła PCK w IV Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Bielsku-Białej,
- Brązowym Krzyżem Zasługi RP - Pan Ireneusz Kolon - Prezes Klubu HDK PCK przy UM w Skoczowie,
- Brązowym Krzyżem Zasługi RP - Pan Tomasz Szpyrka - mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Członek Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej.
- Nie wszystko robi się za pieniądze i dla pieniędzy czego najlepszym przykładem są Ci, którzy dzisiaj zostali odznaczeni. Przez całe swoje życie poświęcają swój prywatny czas dla niesienia pomocy potrzebującym, za co serdecznie im dziękujemy - podkreśla Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.
ZOBACZ TAKŻE
Policjanci oddają krew, dzielą się czekoladą i zachęcają mieszkańców do udziału w akcji krwiodawstwa
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
Bezpłatne badania HPV w Szpitalu Wojewódzkim. Profilaktyka, która może uratować życie
Lepszy start dla noworodków. Neonatologia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej z nowym sprzętem od WOŚP
Mieszkańcy Wapienicy chcą publicznej toalety w Lesie Komunalnym przy ul. Telimeny
[FOTO] "Razem dla Nikosia". W Kaniowie odbyła się impreza na rzecz małego wojownika
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







