bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 12856

[WIDEO, FOTO] Groźny pożar na Pocztowej. Cały dom w ogniu!

Do groźnego pożaru doszło w czwartek po godzinie 23.00 na ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Ogniem objęty był cały dom jednorodzinny.

Reklama

Pożar domu przy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej - 08.10.2020 · fot. Bielsko.info


Dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze o godzinie 23.09. Po przyjeździe pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest całe wnętrze domu i dach oraz krzewy w bezpośrednim sąsiedztwie.

- Z rozpoznania ustalono, że budynek jest niezamieszkany i prawdopodobnie nie ma osób w środku. Działania polegały na podaniu w pierwszej fazie piany na palący się dach a wyszklonymi oknami do wnętrza. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty kilkoma warstwami papy. Po krótkim czasie część dachu uległa zawaleniu. Przez powstały otwór również podawano prąd piany. Po stłumieniu ognia zaczęto podawać wodę i wprowadzono rotę z linią gaśniczą do środka celem potwierdzenia braku poszkodowanych - relacjonuje st. kpt. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do koniecznej rozbiórki konstrukcji dachu i ściany szczytowej. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Akcja strażaków zakończyła się po godzinie 2 w nocy. Teren akcji oznaczono taśmą ostrzegawczą i przekazano pisemnie policji, która ustala okoliczności pożaru.

sid, mp / bielsko.info

źródło: straż bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.